امنیت و جرایم

مهاجر افغان در ایران در یک درگیری شخصی ۱۰ نفر را با ضربات چاقو به قتل رساند

رسانه های ایران گزارش کرده اند که یک تبعه افغانستان در ولایت کرمان این کشور عصر روز گذشته (یکشنبه ۱۶ اسد) در یک نزاع شخصی ۱۰ تن به شمول شش تبعه دیگر افغانستان و ۴ تبعه ایران را با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

مقام های محلی ایرانی به خبرگزاری ایرنا گفته اند که این حادثه ابعاد امنیتی نداشته و شروع درگیری بین اتباع افغانستان در نزدیکی یک چاه آب کشاورزی در ولسوالی رفسنجان ولایت کرمان بوده است.

به نقل از ایرنا، رحمان جلالی معاون سیاسی امنیتی والی کرمان می گوید: «در یک نزاع حوالی چاه موتور کشاورزی احمدآباد شور در رفسنجان یک تبعه غیرمجاز افغانستانی به دنبال اختلاف شخصی بین چند نفر دیگر از اتباع، ابتدا ۲ نفر ازکارگران موتور را با چاقو به قتل می‌رساند.»

وی افزود: در این حین تعدادی ایرانی هم که در محدوده زمین های کشاورزی حضور داشتند با ضربات چاقو به قتل می رسند.

جلالی توضیح داد: با شروع این ماجرا اتباع افغان دیگری نیز هم در محل حضور می‌یابند و در مجموع ۶ نفر از اتباع و چهار نفر افراد ایرانی به قتل می‌رسند.

به گفته وی، با اقدام قاطع و فوری ماموران پولیس، به محض اطلاع از حادثه، اقدام برای بازداشت قاتل که متواری شده بود شروع و برادر وی نیز در همان ابتدا بازداشت می‌شود.

آقای جلالی اظهارداشت که برادر قاتل مدعی شده ضارب مشکلات روحی روانی و اعتیاد داشته، در افغانستان نیز جزو دسته اراذل و مخلان امنیت بوده است و حتی خانواده خود و سایر اتباع را به قتل تهدید کرده بود.

معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی والی کرمان افزود که برخی از افراد به قتل رسیده از خویشاوندان قاتل و تبعه افغان هستند.

وی با بیان اینکه با بررسی همه ابعاد موضوع مشخص شد حادثه به هیچ وجه ابعاد امنیتی نداشته است، اظهارداشت: «اختلاف قبلی بین اتباع که برخی از آنان به عنوان کارگر کار می‌کرده اند جرقه شروع این ماجرا را زده و موضوع ارتباطی به مردم ایران نداشته است.»

به گفته وی، قاتل که قبل از خروج از ولایت کرمان در ولسوالی (شهرستان) «انار» توسط ماموران انتظامی بازداشت شده، قبل از بازداشت اقدام به خودزنی نیز کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا