• انتشار: 19 جولای 2016
  • ساعت: 10:08
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11029
پرینت

یک مهاجر افغان در آلمان با تبر ۵  نفر را زخمی کرد

مقامات پولیس آلمان می گویند که یک مهاجر افغان ۱۷ ساله با یک تبر و چاقو به مسافران یک قطار حمله کرده و ۵  نفر را بشدت زخمی کرد. حال چهار تن از مسافران بسیار وخیم است.

این رویداد در قطاری محلی در شهر ورزبرگ در جنوب این کشور روی داد.

پولیس مهاجم را پس از اینکه تلاش داشت فرار کند به ضرب گلوله کشت.

جواچیم هیرمن وزیر امور داخله ایالت باواریای آلمان می گوید که این مهاجر افغان چندی پیش بدون هیچ همراهی وارد آلمان شده بود، و بعد از آن مدتی را در یک کمپ بسر برد و سپس پسر خوانده یک خانواده در شهر اشونفورت شده بود.

مقامات در اداره مهاجرت اروپا می گویند که اخیرا شمار مهاجران کودکی که بدون همراه وارد اتحادیه اروپا می شوند افزایش چشمگیری داشته است. بیشتر این کودکان از افغانستان هستند. خانواده های افغان کودکان زیر سن خود را به اروپا می فرستند به امید اینکه این کودکان زودتر می توانند اسناد اقامتیشان را بگیرند و سپس بتوانند خانواده خود را به اروپا دعوت کنند.

تنها در سال ۲۰۱۵، ده هزار و چهل و پنج کودک زیر سن وارد آلمان شدند و درخواست پناهندگی کردند، که بیشتر این کودکان از افغانستان هستند.

مقامات در اتحادیه اروپا می گویند که سال گذشته میلادی، بیش از ۹۵ هزار کودک بدون همراه وارد این اتحادیه (به اضافه کشورهای سوییس و ناروی) شدند و درخواست پناهندگی دادند. این رقم نسبت به سال پیش از آن چهار برابر افزایش را نشان می دهد، و همچنین نشان می دهد که تقریبا ۷ درصد از کل مهاجرینی که سال گذشته درخواست پناهندگی دادند، کودک بدون همراه هستند.

سخنگوی وزیر امور داخله می گوید که این حمله شاید یک حمله تروریستی از نوع حمله های اسلام گراهای افراطی باشد.

وی اما می گوید که تحقیقات در این زمینه جریان دارد و به احتمال زیاد این نوجوان بدون وابستگی به گروهی این حمله را انجام داده است.

این رویداد در ساعت ۰۹:۱۵ شب در قطاری که در مسیر تریشلیگن و ورزبرگ در ایالت باواریا در حرکت است به وقوع پیوست.

در این رویداد، ۵ تن بشدت زخمی شدند که حال چهارتن بسیار وخیم است. این درحالیست که گزارش های اولیه، ۱۷ تن زخمی را گزارش می دادند. اما ۱۴ تن دیگر تنها شوکه شده اند و به شفاخانه برای درمان روحی منتقل شده اند.

یک شاهد عینی که در نزدیکی ایستگاه قطار زندگی می کند به خبرگزاری دی پی ا آلمان گفت این قطار که ۲۵ نفر را حمل می کند مانند یک غسال خانه شده بود، زیرا خون تمام کف قطار را فراگرفته بود.

یک گشتی پولیس که به طور اتفاقی در نزدیکی ایستگاه قطار بود، پس از دریافت گزارش توانسته بود خودش را به موقعیت برساند و نوجوان را در حال فرار به ضرب گلوله بکشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.