• انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۱۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 68455
پرینت

مهاجرین افغانستانی در ایران واکسن کرونا دریافت می کنند

ایران با همکاری سازمان ملل متحد قرار است به پناهندگان افغانستانی در این کشور واکسن کرونا تزریق کند.

وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد با ورود یک میلیون و شش صد هزار دوز واکنس کرونا به ایران پناهندگان افغانستانی نیز واکسن دریافت می کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران گفت پناهندگان با همکاری سازمان‌های بین المللی در ایران واکسینه می شوند.

محمودی دستیار وزیر و مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران گفت: با توجه به اهمیت واکسینه کردن پناهندگان و اتباع خارجی جهت پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن برگزاری جلسات متعدد با نهادها و سازمان های بین المللی، پس از اخذ مجوزهای لازم توسط وزارت بهداشت و درمان توانست نخستین محموله واکسن کووید ۱۹ به تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار دُز به همراه ظروف جمع آوری ایمن سازی و سرنگ‌های تزریق را در قالب ساز و کار «پوشش بشردوستانه» کوواکس تحت حمایت سازمان ملل متحد در امور پناهدگان را تامین و از طریق فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی وارد و تحویل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گردید.

وی افزود: ایران یکی از کشورهایی است که تحت تاثیر پاندمی بیماری کووید -۱۹ قرار گرفت و در ماه‌های اخیر توانسته به طور گسترده برنامه واکسیناسیون کووید ۱۹ را به اجرا درآورد و پناهندگان ساکن در کشور را همزمان با شهروندان ایرانی واکسینه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.