اجتماعی

مهاجرین افغانستانی در ایران به کمک صلیب سرخ جهانی واکسن کرونا دریافت می کنند

کمیته بین المللی صلیب سرخ ۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونا به مهاجرین افغانستانی در ولایات شرقی ایران اختصاص داده است.

به نقل از تهران تایمز، براساس قرارداد همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ و جامعه هلال احمر ایران در مجموع ۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونا به مهاجرین افغانستانی و اعضای جامعه میزبان در ولایات شرقی ایران تزریق می شود.

ایران از جمله کشورهای همسایه افغانستان است که نزدیک به سه میلیون و شش صد هزار مهاجر افغانستانی را میزبانی می کند. این کشور یکی از کشورهایی بوده که بیشتری تاثیر را از پاندمی کرونا متحمل شده است: براساس گزارشات، تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از شش میلیون در ایران به کرونا مبتلا شده اند و ۱۲۹ هزار بیمار فوت کرده است.

در ماه های اخیر اما ایران برنامه واکسینه عمومی را روی دست گرفت و هم اکنون گفته می شود ۵۳ درصد جمعیت واجد شرایط این کشورواکسن کرونا را دریافت کرده اند. در این راستا و برای افزایش سلامت جامعه ایران، تمام مهاجرین سوای از وضعیت قانونی و غیرقانونی شان در برنامه ملی واکسن کرونا قرار گرفته اند.

یوهانس بروور، رئیس هیات کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران، گفت دسترسی عادلانه به واکسن کرونا در تمام تلاش ها برای نابودی این پاندمی حیاتی می باشد.

مسئولین صحت ایران نیز از همکاری با صلیب سرخ برای واکسینه نمودن مهاجرین افغانستانی در ایران ابراز خرسندی می کنند.

معصومه باقری، معاون امور بین الملل هلال احمر ایران، از همکاری و کمک صلیب سرخ برای واکسینه کردن مهاجرین افغان در قالب برنامه های انسانی استقبال نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا