• انتشار: 10 آگوست 2016
  • ساعت: 11:58
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12141
پرینت

مهاجران افغان در پاکستان مجبور به فروش املاک شان تقریبا به نصف قیمت شده اند

مهاجران افغان در پاکستان که مجبور به ترک این کشور شده اند، املاک شان را هم اکنون به نصف قیمت معمول می فروشند.

مهاجران افغانی که در ولسوالی سوابی ایالت خیبرپختون خواه اقامت دارند، در گفتگو با رسانه های پاکستانی گفته اند، از آنجایی که دولت پاکستان دیگر اقامت آنها را پس از پایان سال ۲۰۱۶ تمدید نخواهد کرد، مجبور به فروش املاک شان تقریبا به نصف قیمت شده اند.

 

این مهاجران می گویند “حتی اگر دوباره اقامتمان تمدید شود، مسلما بیش از یک سال نخواهد بود. بنابراین، اقامت ما در پاکستان دیگر کوتاه هست.”

 

لازم به ذکر است که پاکستان اقامت مهاجران افغان را تا پایان سال ۲۰۱۶ تمدید کرد، و همچنین در بسیاری از شهرها و ولسوالی های شمال این کشور، مهاجران افغان حتی مجبور به ترک پاکستان زودتر از این موعد شده اند.

 

پس از این تصمیم دولت پاکستان، مهاجران افغان مجبور به فروش اموال منقول و غیر منقول شان حتی به نصف قیمت شده اند.

 

پیش تر یکی از متنفذین مهاجران افغان در پاکستان در گفتگو با مقامات پاکستانی و افغانی گفته بود که پس از انکه دولت پاکستان ضرب الاجل برای خروج مهاجرین تعیین کرده است، مهاجران با مشکلات فراوانی از جمله مشکلات اقتصادی مواجه شده اند.

 

به گفته او، مهاجرانی که در پاکستان با شهروندان پاکستانی داد و ستد و معامله داشتند، هم اکنون در دریافت پول هایشان به مشکل خورده اند، زیرا بسیاری از شهروندان پاکستان با آگاهی از این موضوع که مهاجران افغان هم اکنون در حال ترک کشور هستند، و فرصتی برای ماندن ندارند، از این موقعیت سو استفاده می کنند. از سویی دیگر، آن دسته از شهروندان پاکستانی که از مهاجران افغان طلب دارند نیز به مهاجران افغان فشار آورده اند که هر چه سریعتر مطالبات انها را پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.