برگزیده هاسیاست

منیره یوسف‌زاده کارش به عنوان معین وزارت دفاع ملی در امور تعلیمات پرسنل را آغاز کرد

خانم یوسف‌زاده، پیش از این در پست‌های رییس یکی از ریاست‌های دفتر رییس‌جمهور، معاون والی کابل و نیز سخن‌گوی ارگان‌های محلی کار کرده‌است.
وی در مراسم معارفه خود در پست معاونت تعلیمات پرسنل، تعهد سپرد در مبارزه با فساد تلاش خواهد کرد. خانم یوسف‌زاد افزود: «متعهد هستم که برنامۀ کاری خویش را با استفاده از تجارب و تخصص همۀ هم‌کارانم در جهت تحقق اهداف والای دولت جمهوری اسلامی افغانستان و پیروزی سربازان غیور کشور مان در برابر تروریستان و پیروزی مردم افغانستان در برابر پدیدۀ شوم فساد و قانون گریزیی تدوین و تطبیق خواهم نمود.»
اسدالله خالد، نامزد وزیر وزارت دفاع نیز که در این مراسم شرکت کرده بود گفت: «نمی‌خواهم و قطعأ نمی‌خواهم پشتون باشی، هزاره باشی، تاجیک باشی، ازبک باشی! باز هم تکرار می‌کنم که یک مادر مهربان برای یتیم، یک خواهر برای سرباز و یک معاون فعال، پرانرژی و با پشت کار خوب برای وزارت دفاع باشی.»
اسدالله خالد هم تأکید کرد نیروهای امنیتی افغانستان حتا درصورت بیرون شدن نیروهای خارجی از کشور، توان دفاع از کشور را خواهند داشت.
سرپرست وزارت دفاع ملی، همچنان تعهد سپرد تلاش‌ها برای دادن نقش بیشتر به جوانان در رهبری وزارت دفاع ملی ادامه یابد.
کرن دیکر، معاون سفیر امریکا در کابل نیز در این مراسم گفت ایالات متحده سخت می‌کوشد تا گفت وگوهای میان افغانان برای پایان دادن به جنگ هرچه زودتر نتیجه بدهند.
او افزود: «به نیروهای امنیتی افغانستان، به سربازان و نیروهای هوایی می‌خواهم بگویم که ایالات متحده امریکا شانه به شانه در کنار شما ایستاده‌است. همان‌گونه که شما با طالبان می‌جنگید به هر اندازه که ما می‌توانیم سخت و با سرعت کار می‌کنیم تا شرایط را برای گفت وگوهای افغانان با افغانان فراهم شوند تا آنان به جای جنگ، باهم صلح کنند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا