- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

منسوبان وزارت داخله از رفتن به سفارتهای خارجی منع شدند

به گزارش رها، وزارت امور داخله اعلام کرد که هیج کارمند این وزارت‌خانه و هیچ‌یک از اعضای پلیس نمی‌توانند بدون در جریان گذاشتن رهبری و یا بخش‌های ضد جاسوسی، وارد سفارتخانه‌ها شوند.

این نهاد همچنین از نیروهای پلیس خواسته که در مراسم‌ عمومی و در هنگام انجام دادن امور شخصی با یونیفورم پلیس ظاهر نشوند.

هدف این تصمیم “حفاظت از وقار” منسوبان وزارت امور داخله و پلیس ملی عنوان شده‌است.

در خبرنامه وزارت داخله آمده که براساس دستور امرالله صالح، سرپرست وزارت داخله افغانستان، هیچ کارمند نظامی و غیرنظامی این وزارت اجازه شرکت در مراسم روزهای ملی، روزهای استقلال و ضیافت‌های شبانه در سفارت‌خانه‌های خارجی را ندارند.

وزارت داخله از واحدهای این وزارت که مسئول محافظت از سفارت خانه‌ها است خواسته موارد تخلف از این دستور را به وزارت داخله گزارش کنند.

بر اساس خبرنامه، متخلفین مظنون به “تلاش برای جاسوسی” دانسته خواهند شد و مورد پیگرد جدی قرار خواهند گرفت.

این وزارت خانه در حکم دیگری از کارمندان وزارت داخله و پلیس خواسته که بخاطر ایجاد “فرهنگ موثر مدیریتی و رهبری” تمام منسوبین وزارت داخله و پلیس، اعم از وزیر تا سرباز عادی، نباید با لباس نظامی و اسلحه به مراسم‌ عروسی، نامزدی (شیرینی خوری) در هتل‌ها، مراسم ختم در مساجد و خرید برای خانواده در بازار شرکت کنند.

این وزارت افزوده که سرپیچی از این امر به معنی “تمرد، نظم‌شکنی، لطمه زدن به وقار پلیس و بی‌حرمتی به لباس نظامی” تلقی می‌شود.

وزارت داخله  گفته است که از شیوه‌های لازم بدون هدر رفتن منابع انسانی نیروهای پلیس، این مسئله را ثبت و با مرتکبین آن برخورد قانونی خواهد کرد.