امنیت و جرایم

منابع مردمی: طالبان در اندراب یک جوان را تیرباران کرده و جسد او را به نمایش گذاشتند

منابع مردمی از ولسوالی اندراب می گویند که طالبان شب گذشته (چهارشنبه ۲۹ سرطان) یک جوان را تیرباران کرده و سپس جسد او را امروز در بازار این ولسوالی به نمایش گذاشتند.

به دنبال این حادثه مردم محل امروز جنازه این جوان را به مرکز ولسوالی آورده و خواستار توضیح مقامات طالبان در این خصوص شدند.

منابع مردمی می افزایند که اما پس از تجمع اعتراضی مردم در مقابل ساختمان ولسوالی، طالبان با شلیک هوایی معترضان را متفرق کردند.

مردم محل می گویند که این جوان ۱۷ ساله «شمس الله» نام داشته و باشنده منطقه «کاسه تراش» اندراب بوده که طالبان شب گذشته به خانه اش رفته و او را تیرباران کردند.

گفته می شود شب گذشته از منطقه کاسه تراش شلیک هوایی صورت می گیرد و پس از آن طالبان به خانه شمس الله رفته و او را بازداشت و سپس تیرباران می کنند.

این رویداد در حالی رخ می دهد که دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) روز گذشته نیز در گزارش خود از بازداشت و کشتارهای خودسرانه طالبان به عنوان موارد نقض حقوق بشر این گروه در افغانستان یاد کرد.

یوناما در گزارش خود نوشته است علیرغم کاهش چشمگیر درگیری های مسلحانه در سطح افغانستان، اما این دفتر همچنان طی ۱۰ ماهه نخست حاکمیت طالبان بر افغانستان ۲۱۰۶ مورد نقض حقوق بشر شامل ۷۰۰ کشته و ۱۴۰۶ زخمی را ثبت کرده است.

بیشتر بخوانید:

امرالله صالح: گزارش تازه یوناما در مورد جنایات طالبان ناقص و ناتکمیل است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا