امنیت و جرایم

منابع محلی: طالبان بازرسی خانه به خانه در کاپیسا را نیز آغاز کرده اند

منابع مردمی از ولایت کاپیسا امروز (جمعه ۶ حوت) نیز خبر می دهند که نیروهای طالبان تلاشی خانه به خانه حتی با شکستاندن قفل ها را آغاز کرده اند.

امرالله صالح معاون دولت پیشین نیز در صفحه فیسبوکش ضمن تایید این خبر امروز گفته است که نیروهای طالبان خانه های مردم در ولایات کاپیسا، پروان، پنجشیر و کوهدامن در کابل را به زور بازرسی می کنند.

وی می گوید که از نظر طالبان هر جوانی که به یکی از ولایات مذکور تعلق دارد، مجرم است مگر این که بی گناهی خود را ثابت سازد.

پیش تر شمار زیادی از ساکنان منطقه «خیرخانه» در شمال شهر کابل نیز گزارش داده بودند که طالبان تلاشی خانه به خانه را در این منطقه آغاز کرده اند و به دنبال افراد مشخص و سلاح می باشند.

گرچه طالبان در این خصوص تاکنون اظهار نظری نکرده است، اما گمان می رود که این تلاشی ها به دنبال حمله اخیر چریکی های جبهه مقاومت ملی بر مواضع طالبان در ولایات پنجشیر و کاپیسا باشد.

صبغت الله احمدی سخنگوی جبهه مقاومت ملی روز گذشته (پنجشنبه ۵ حوت) گفت که در حمله به یک تانک هاموی طالبان در ولسوالی حصه دوم کاپیسا، هفت تن از اعضای طالبان کشته شده و شماری دیگر نیز زخمی شدند.

آقای احمدی همچنین پیش از آن نیز گفته بود که در حمله چریکی دیگر نیروهای جبهه مقاومت ملی، «ملا عزت الله قندهاری» فرمانده قطعه سرخ طالبان برای ولایت پنجشیر به همراه چند تن از افرادش کشته شد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا