امنیت و جرایم

منابع: طالبان می خواهد نوجوانان متهم به قتل واکسیناتورها در قندوز را اعدام کند

منابع محلی از ولایت قندوز می گویند که طالبان قصد دارند متهمان به قتل هفت واکسیناتور در این ولایت را اعدام کنند، در حالیکه از این متهمان اعتراف اجباری گرفته شده است.

مادر یکی از چهار متهمی که بازداشت شده با ارسال یک فایل تصویری به رسانه ها می گوید که طالبان فرزند نوجوانش را تحت شکنجه مجبور به پذیرش قتل هفت واکسیناتور کرده است.

این مادر علاوه می کند که فرزندش را حدود ۱۰ روز پیش طالبان به اتهام قتل واکسیناتورها بازداشت کردند و از او به اجبار اعتراف گرفتند.

او می گوید که فرزند نوجوانش بی گناه می باشد و خواهان رهایی اش شده است.

منابع محلی می گویند که قرار بوده این چهار متهم امروز (سه شنبه ۲۴ حوت) در میدان اصلی شهر قندوز اعدام گردند که اما به دلایل نامعلومی تا روز جمعه به تاخیر افتاده است.

عبداللطیف ۱۸ ساله، عبدالقدیر ۱۸ ساله و عبدالسمیع ۱۶ ساله از متهمانی هستند که در پیوند به قتل واکسیناتورها بازداشت شده اند. هویت متهم چهارم هنوز مشخص نیست.

گفتنی است که به تاریخ ۵ حوت سال جاری در چند رویداد جداگانه به اعضای تیم واکسیناسیون فلج اطفال در ولایت قندوز حمله شد و هفت تن آنان کشته شدند.

طالبان چند روز بعد اعلام کردند که چهار تن را در پیوند به قتل این هفت واکسیناتور بازداشت کرده اند.

طالبان همچنین گفتند که افراد بازداشت شده اعتراف کرده اند که به دستور جبهه مقاومت این حملات را راه اندازی نموده اند.  

بیشتر بخوانید:

طالبان چهار تن را به اتهام قتل هفت واکسیناتور فلج اطفال در کندز بازداشت کردند

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. درافغانستان هزاران جنایت کار وقاتل با انفجارتانکرهای مواد متهم بود، گرفتارمی شد درزندان ها نان مفت به آن ها می دادند حالا کسانیکه بدون اسناد ومدارک گرفتار شده واطفالان زیرسن نا حق به دار آویخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا