اجتماعی

منابع: درگیری و اختلاف میان طالبان بر سر تجمع و ورود عزاداران محرم به شهر غزنی

منابع مردمی از غزنی می گویند که افراد طالبان بر سر نحوه تامین امنیت عزاداران حسینی در این ولایت با یکدیگر درگیر شده اند. این منابع همچنین می گویند که در برخی مناطق افراد طالبان مانع از تجمع عزاداران شده اند.

منابع محلی می گویند که دو گروه طالبان امروز (دوشنبه ۱۷ سرطان) در سرک «خواجه علی» شهر غزنی با یکدیگر پس از آن وارد درگیری شدند که گروه اول مربوط به اداره استخبارات طالبان مانع ورود عزاداران حسینی به داخل شهر شد، اما گروه دیگر با این تصمیم مخالف بود.

منابع علاوه می کنند که طالبان پس از مشاجره لفظی به روی یکدیگر شلیک گشودند.

تاکنون مشخص نیست که این درگیری تلفاتی نیز داشته و یا خیر اما منابع مردمی می گویند که آمبولانس ها به محل درگیری رفت و آمد دارند.

از طرفی روزنامه اطلاعات روز به نقل از منابعی گزارش کرده که هم اکنون مسیرهای مناطق هزاره نشین و شیعه نشین «نوآباد»، «قلعه شهاده»، «توحیدآباد»، «حسن آباد» و «جعفریه» به سمت مرکز شهر غزنی مسدود است.

این روزنامه افزوده که اما شماری از عزاداران که از شهرک «البیرونی» در غرب شهر غزنی به سمت «مسجد جامع محمد مصطفی (ص)» مسجد مرکزی شیعیان در این شهر در حرکت بودند، علیرغم ممانعت و تیراندازی طالبان خودشان را به مرکز شهر رسانده اند.  

همچنین براساس گزارش ها، نیروهای طالبان در برخی ایست بازرسی های این شهر با عزاداران بدرفتاری کرده و در مواردی آنان را لت و کوب نیز کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا