• انتشار: ۲۰ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۱:۳۶
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 65433
پرینت

منابع: تاجیکستان از صالح و احمد مسعود خواسته حضور سطح پایین خود را حفظ کنند

دولت تاجیکستان از رهبران جبهه مقاومت پنجشیر به شمول احمد مسعود و امرالله صالح خواسته است تا در مدت زمان حضورشان در این کشور فعالیت عمده ای علیه طالبان نداشته باشند.

منابعی به نیوز۱۸ گفته اند که دولت تاجیکستان به تازگی از امرالله صالح معاون دولت اشرف غنی و احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت پنجشیر که در تاجیکستان حضور دارند خواسته است تا در مدت زمان حضورشان در این کشور فعالیت عمده ای نداشته باشند و در سطح پایین حضورشان را حفظ کنند.  

این منابع همچنین گفته اند که احمد مسعود بین شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان و پاریس در رفت و آمد است.

از طرفی دیگر، این منابع می گویند که ترکیه گرچه عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و سازمان ناتو نیز حضور نظامی خود در افغانستان را خاتمه داده، اما این کشور به واسطه رابطه ای که با رهبران مختلف سیاسی در افغانستان دارد، در نقش میانجیگر میان سران طالبان با این رهبران مختلف سیاسی در حال فعالیت است.

این منابع می افزایند ترکیه که شاید با هدف رهبری جهان اسلام در حال تلاش برای این میانجی گری است، همچنین در تلاش است تا طالبان را قانع سازد که راه چاره تشکیل یک دولت همه شمول است.

این گفته ها در حالی مطرح می گردد که احمد مسعود امروز در بیانیه ای نسبتا طولانی عنوان کرد که تا زمانی که دولتی همه شمول در افغانستان شکل نگیرد او به مبارزات خود ادامه می دهد.

همچنین وبسایت ریاست جمهوری تاجیکستان روز گذشته اعلام کرد که امامعلی رحمان به دعوت شارل میشل رئیس شورای اروپا به بروکسل پایتخت بلجیوم رفت تا در خصوص اوضاع افغانستان با مقام های اروپایی گفتگو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.