• انتشار: 21 آوریل 2020
  • ساعت: 11:26
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43876
پرینت

ملل متحد: قرنطین خشونت جنسیتی علیه زنان را افزایش داده است

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برای حمایت از زنان نجات‌یافته از خشونت و زنانی که با خطر خشونت مواجه اند، کمک‌های نقدی را نیز در نظر گرفته است.

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان می‌گوید، در حالی که کروناویروس در سراسر جهان در حال شیوع است و هزاران انسان را به کام مرگ کشانیده، زنان و دختران بی جاشده نیز در معرض خطر شدید خشونت جنسیتی قرار دارند.

گیلیان تریگس دستیار این اداره در امور محافظت روز گذشته ۱ ثور گفت در حال حاضر قرنطین باعث مشکلات و کاهش خدمات شده است؛ در چنین شرایطی دختران و زنان ممکن است برای نجات زندگی از سوی خانواده‌های شان به سکس یا ازدواج اجباری مجبور شوند.

او در ادامه افزود: «در این زمان همه‌گیری کروناویروس باید توجه فوری به حفاظت از دختران و زنان مهاجر، بی جاشده و بی وطن صورت گیرد.»

وی همچنان تاکید کرد که به استفاده‌جویان باید این فرصت داده نشود که با زنانی که از خشونت‌ها و سواستفاده‌ها رنج برده اند سوء استفاده کنند.

اداره مهاجرت سازمان ملل متحد همچنان از حکومت‌ها خواسته است تا با افزایش خطرات ناشی از کرونا ویروس مبارزه خشونت علیه زنان مهاجر را در اولویت برنامه های کاری شان قرار دهند.

با این حال کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برای حمایت از زنان نجات‌یافته از خشونت و زنانی که با خطر خشونت مواجه اند، کمک‌های نقدی را نیز در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.