• انتشار: 28 ژوئن 2017
  • ساعت: 10:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22002
پرینت
رئیس مجلس ایران:

ملت افغانستان توانایی مبارزه علیه تروریسم را دارد

علی لاریجانی رئیس مجلس ایران گفته است که حضور نیروهای خارجی در افغانستان غیرضروری است، زیرا ملت افغانستان خود توانایی کافی برای مبارزه علیه تروریستان را دارد.

عبدالروف ابراهیمی رئیس مجلس کشورمان و علی لاریجانی رئیس مجلس ایران در حاشیه دومین نشست روسای مجلس اوراسیا در کوریای جنوبی با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار، آقای لاریجانی گفت که حضور نیروهای خارجی در افغانستان غیرضروری است، زیرا ملت افغانستان خود توانایی کافی برای مبارزه علیه تروریستان را دارد.

وی گفت تروریسم افغانستان را دچار مشکل کرده است و نیروهای خارجی نیز با شعار مبارزه علیه تروریسم در حقیقت مانع توسعه افغانستان شده اند.

لاریجانی علاوه کرد که ایران در راستای مبارزه علیه تروریسم به افغانستان کمک می کند و باورمند است که نیروهای امنیتی افغانستان در این راستا باید سازمان دهی مجدد شوند.

به گفته ی وی، ناتو به بهانه مبارزه علیه تروریسم وارد افغانستان شده است، اما حضور طولانی مدت این نیرو نشان می دهد که نه توانایی مبارزه علیه تروریسم را دارد و نه در این خصوص جدی عمل می کند.

او افزود ایران تاکید بر لزوم وحدت میان جریان های سیاسی افغانستان می کند زیرا خلا میان این جریان ها تاثیرات منفی بسیاری به بار خواهد آورد.

عبدالروف ابراهیمی رئیس مجلس کشورمان نیز گفت که افغانستان همواره ایران را در کنار خود دیده است.

آقای ابراهیمی ضمن محکومیت دو حمله تروریستی در تهران، افزود که افغانستان به دنبال بهترین راه حل برای مبارزه علیه این پدیده شوم است و اجازه ندهد که تروریسم به دیگر کشورهای همسایه سرازیر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.