سیاستِتیتر یک

ملا هبت الله رهبر طالبان برای اولین بار در انظار عمومی ظاهر شد

«محمد جلال» یک عضو کمیسیون فرهنگی طالبان گفته است که ملا هبت الله آخوندزاده رهبر عالی طالبان شام گذشته شنبه (۸ عقرب) برای اولین بار در انظار عمومی در قندهار ظاهر شد و برای مردم سخنرانی کرد.

این مقام طالبان افزوده که ملا هبت الله آخوندزاده شام گذشته به مدرسه «دارالعلوم حکیمیه» در قندهار رفته و برای سربازان و مقام های امارت اسلامی طالبان سخنرانی کرده است.

وی علاوه کرد که بخاطر مسایل امنیتی هیچ عکس و یا فیلمی از سخنرانی ملا هبت الله منتشر نشده است، اما به زودی یک فایل صوتی ۱۰ دقیقه ای از این مراسم نشر خواهد شد.

گفته می شود که او در سخنرانی اش به مسایل سیاسی اشاره ای نکرده و تنها آرزوی موفقیت برای طالبان در آنچه او «امتحان بزرگ الهی» خوانده، کرده است.

این مقام طالبان در حالی سخن از حضور ملا هبت الله آخوندزاده در انظار عمومی می زند که پیش تر گزارش های زیادی درباره احتمال مرگ او منتشر شده بود.  

سی ان ان نیوز ۱۸ در گزارشی به نقل از یک مقام ارشد طالبان گفته بود که ملا هبت الله آخوندزاده سال گذشته در یک حمله انتحاری طراحی و اجرا شده توسط نیروهای پاکستانی کشته شده است.

ملا هبت الله آخوندزاده پس از آنکه ملا اخترمنصور رهبر پیشین این گروه توسط هواپیمای بی سرنشین آمریکا در مرز پاکستان کشته شد، به عنوان رهبر جدید این گروه انتخاب گردید.

پیش از ملا اختر منصور نیز، مرگ ملا محمد عمر بنیانگذار و رهبر اسبق طالبان برای مدت دو سال پنهان شده بود و همواره در مناسبت های مختلف بیانیه هایی نیز از جانب او صادر می شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا