سیاستِتیتر یک

ملا هبت الله در پیام عید فطر: امنیت در سراسر افغانستان تامین شده است

در پیامی منسوب به ملا هبت الله آخندزاده رهبر طالبان به مناسبت عید فطر، وی بدون اشاره به افزایش حملات اخیر در سطح کشور به شمول کابل، بلخ و قندوز می گوید که امنیت در افغانستان به صورت سرتاسری تامین شده است.

در پیام ملا هبت الله آمده است که امارت اسلامی از مخالفان خود می خواهد بنا بر اعلام عفو عمومی از مخالفت دست برداشته زیرا افغانستان دیگر توان هیچ توطئه را ندارد.

وی در پیامش به مخالفان خود هشدار می دهد که اگر دست از مخالفت بر ندارند، با واکنش جدی طالبان مواجه خواهند شد.

در این پیام، رهبر طالبان بار دیگر از افغان هایی که به خارج از کشور رفته اند خواست تا به افغانستان بازگردند و زندگی آرامی را در داخل کشور داشته باشند.

ملا هبت الله همچنین به موضوع پیمان دوحه با امریکا و روابط با همسایگان اشاره کرده و گفته است که براساس این پیمان امریکا نباید در امور داخلی افغانستان مداخله کند و از خاک افغانستان نیز علیه هیچ کشوری تهدید صورت نخواهد گرفت.

رهبر طالبان همچنین به محتسبین امر به معروف و نهی از منکر خود گفته است که از افراط و تفریط در کارشان اجتناب کنند و با آسانی مردم را به خوبی دعوت و از بدی منع کنند.

ظاهرا اشاره ملا هبت الله آخندزاده به گزارش های فراوان از بدرفتاری ها و خشونت نیروهای طالبان با مردم است.

در همین حال، وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان نیز چند روز پیش با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مردم از این پس می توانند از بدفتاری نیروهای طالبان به این وزارت شکایت کنند.  

ملا هبت الله آخندزاده در بخش دیگری از پیامش بدون اشاره به بسته ماندن مکاتب دخترانه از ابتدای حاکمیت مجدد آنها بر افغانستان، و افزایش حملات اخیر در سطح کشور به ویژه هدف قرار گرفتن شیعیان در شهرهای مختلف به شمول کابل، مزارشریف و هرات، گفته است که پس از تسلط آنها بر افغانستان امنیت سرتاسری در کشور تامین شده و حقوق انسانی تمامی افغان ها مانند حق زندگی، امنیت و حیثیت نسبت به ۲۰ سال اخیر بیشتر تامین شده است.

وی همچنین در پیامش بدون در نظرداشت بسته شدن نزدیک به نیمی از رسانه ها بدلیل مشکلات امنیتی و اقتصادی و بیکار شدن شماری از کارکنان رسانه ای و بازداشت و لت و کوب شدن خبرنگاران، گفته است که امارت اسلامی متعهد به آزادی بیان است و از نشرات سالم و مثبت که در راستای «منافع ملی و اسلامی» باشد حمایت می کند.

رهبر طالبان در پایان پیامش به مساله ممنوعیت کشت کوکنار و تلاش آنها برای جایگزین کشت بدیل برای دهقانان و از تلاش ها برای ایجاد ارتش و استخبارات سخن گفته است.

قابل ذکر است با وجود آنکه بیش از ۸ ماه از حاکمیت مجدد طالبان بر افغانستان می گذرد، تاکنون ملا هبت الله آخندزاده در انظار عمومی ظاهر نشده و هیچ تصویری به جز یک عکس پرتره از صورت او دیگر تصویری از وی منتشر نشده است.

این عدم حضور وی در انظار و نبود هیچ فایل تصویری از او سبب شده تا گمانه هایی درباره زنده نبودن او مطرح گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا