سیاستِتیتر یک

ملا هبت الله: اگر توان می داشتیم برای تمامی افغان ها معاش تعیین می کردیم

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان می گوید که ملا هبت الله آخندزاده رهبر این گروه در جلسه کابینه گفته است اگر او توان می داشت برای تک تک شهروندان افغانستان معاش تعیین می کرد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی طالبان امروز (پنجشنبه ۴ حمل) در چند رشته توییت نوشت که جلسه طالبان بر خلاف معمول به ریاست ملا هبت الله آخندزاده در ولایت قندهار برگزار شد که به مدت سه روز طول کشید.

آقای مجاهد گفت که در این جلسه، ملا هبت الله در مورد کارهای ادارات و شعبه های مختلف، استحکام و تقویت بیشتر امارت اسلامی، برقراری نظم و حل مشکلات توصیه های لازم را به وزیران و مسئولین صادر کرد.

گفتنی است که روز دوشنبه گزارش هایی منتشر شد که گویا سران ارشد طالبان به شمول ملا حسن آخند رئیس الوزرا و ۱۵ تن از اعضای کابینه اش وارد ولایت قندهار شده اند تا با ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی امارت اسلامی دیدار کنند.

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور پیش از آن گفته بود که سران طالبان برای رفع اختلافات درونی و بررسی راه های مختلف کسب مشروعیت به دیدار ملا هبت الله آخندزاده رفته اند.

امرالله صالح معاون دولت اشرف غنی اما معتقد بود که ملا هبت الله آخندزاده زنده نیست و در واقع سران ارشد طالبان به دستور استخبارات پاکستان به این ولایت رفته اند تا دستورات جدید دریافت کنند.

آقای ذبیح الله مجاهد گفت که در این جلسه رئیس الوزرا به همراه معاونینش، سرپرست های وزارت های دفاع، امور داخله، حج و اوقاف، اقتصاد، مالیه، عدلیه، فواید عامه، امربه معروف، احیا و انکشاف دهات، مخابرات، کار و امور اجتماعی، تحصیلات عالی، معارف، معادن و پترولیم، زراعت، صحت عامه، تجارت و هوانوردی، سرپرست دادگاه عالی، معادن و پترولیم، زراعت، صحت عامه، تجارت و هوانوردی، سرپرست دادگاه عالی، روسای استخبارات، آکادمی علوم، اداره امور و احصائیه، روسای بانک مرکزی افغانستان و هلال احمر و سخنگویان طالبان اشتراک داشتند.

به گفته مجاهد، ملا هبت الله به ملا عبدالغنی برادر دستور داده تا در راستای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی برای رفاه اقتصادی کشور تلاش کند.

مجاهد علاوه کرد، ملا هبت الله آخندزاده در این جلسه گفته است اگر توان داشته باشد برای تک تک افغان ها اعم از مرد و زن معاش تعیین می کرد، زیرا مشکلات مردم را درک می کند، اما از آنجایی که امارت اسلامی هنوز به لحاظ اقتصادی ضعیف است مردم باید با امارت همکاری کنند و برای جمع آوری عشر و زکات و درست مصرف کردن آن سعی و کوشش شود.

بیشتر بخوانید:

رحمت الله نبیل: سران ارشد طالبان برای مشورت با ملا هبت الله به قندهار رفته اند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا