• انتشار: ۱۴ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۵۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 64801
پرینت

ملا عبدالغنی برادر پیشنهاد تامین امنیتش توسط سراج الدین حقانی را رد کرد

براساس یک گزارش ملا عبدالغنی برادر که پس از یک مشاجره با دیگر سران طالبان به قندهار رفته بود، هنگام بازگشت به کابل از گرفتن تیم امنیتی توسط وزارت امور داخله به رهبری سراج الدین حقانی خودداری کرده بود.

ملا عبدالغنی برادر معاون رئیس الوزرای امارت اسلامی طالبان در پی یک مشاجره با خلیل الرحمان حقانی در محل ارگ ریاست جمهوری، کابل را ترک می کند و به قندهار می رود.

گرچه در آن موقع گزارش های متعددی مطرح شد که گویا ملا برادر در جریان این مشاجره که منجر به درگیری مسلحانه میان محافظان او و محافظان حقانی شده، زخمی شده و سپس جان باخته است؛ اما او پس از چند روز سکوت و غیبت در یک فایل تصویری ظاهر شد و به تمامی شایعات کشته شدنش خاتمه داد.

همچنین گرچه او در این فایل تصویری می گوید که هیچ اختلافی میان مقام های طالبان وجود ندارد، اما شواهد عمده و گفته های زیادی از وجود اختلاف میان آنها حکایت دارد.

براساس یک گزارش که هندوستان تایمز منتشر کرده، پس از آنکه ملا عبدالغنی برادر در آن فایل تصویری ظاهر می شود و سپس قصد برگشت به کابل را می کند، او از گرفتن مسئولیت امنیتش توسط وزارت امور داخله به رهبری سراج الدین حقانی خودداری می کند و تیم امنیتی خودش مسئولیت امنیت او را تا کابل به عهده می گیرد.

گفته می شود که سراج الدین حقانی اصرار می کند تا امنیت او را از قندهار تا کابل به عهده بگیرد، اما ملابرادر رد می کند.

براساس گزارش های متعدد، عمده اختلاف میان ملا عبدالغنی برادر و دیگر سران طالبان به ویژه حقانی ها، بر سر نحوه تشکیل دولت در کشور است؛ ملا برادر اصرار بر تشکیل دولت همه شمول دارد در حالیکه حقانی ها بر حکمرانی کشور به دست طالبان اصرار دارند.

بیشتر بخوانید:

خلیل الرحمان حقانی با مشت به ملا برادر حمله کرده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.