امنیت و جرایم

“تا “ملا صمد” در شیندند هرات کشته نشود بازنمی‌گردم”

این مقامات گفته اند: این عملیات در منطقه “پشت کوه” که متصل به “زیرکوه” شیندند هرات است، راه اندازی شده و تمامی مواضع  طالبان مسلح  پاکسازی شده است.

عبدالغنی عمرزاد فرمانده امنیت فرماندهی پولیس هرات به خبرگزاری رها می گوید، این عملیات در زیرکوه شیندند این ولایت تا زمانی جریان دارد که “ملا صمد” در این ولسوالی کشته شود.

او افزود “قرار است که در آینده نزدیک یک عملیات بزرگی به منظور پاکسازی تمامی مواضع مخالفان مسلح دولت در ولسوالی شیندند ولایت هرات راه ندازی گردد.

این عملیات  از سوی نیروهای امنیتی ولایت هرات در پشت کوه شیندند در حالی صورت میگیرد که چندی پیش دو گروه مخالف مسلح دولت به رهبری ملا منصور و ملا رسول در این ولسوالی درگیری‌های شدیدی را میان خود راه اندازی کرده اند.

گفتنی است (ملا ننگیالی به رهبری ملا رسول) و (ملا صمد به رهبری ملا منصور) در شیندند ولایت هرات زدوخوردهای “خونینی” را با هم داشتند که در این درگیری‌ها ملا صمد توانست ملا ننگیالی را به زانو دربیاورد.

درهمین حال عارف مجیدی آگاه امور در مسایل سیاسی در ولایت هرات می گوید، عملیات‌هایی که از سوی نیروهای امنیتی راندازی میشود تنها برای چند روز است.

او می گوید اکثر برنامه‌های نظامی که از سوی نیروهای امنیتی” طراحی” میشود پیش از چند روز دوام نمی آورد و مخالفان مسلح دولت دوباره فعالیت های خود را آغاز می کنند.

قابل یادآوریست که درگیری میان این دو گروه مخالف مسلح دولت، از چهار ماه پیش بدین سود آغاز شد که این درگیری ها همچنان در ولسوالی شیندند ولایت هرات جریان دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا