• انتشار: 19 آگوست 2020
  • ساعت: 11:24
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 47383
پرینت

ملا شیرین طراح ترور تلخ جنرال رازق در هیأت مذاکره کننده طالبان حضور دارد

به گزارش یک رسانه خارجی، ملا شیرین طراح حمله ای که منجر به کشته شدن جنرال عبدالرازق فرمانده پیشین پولیس قندهار شد هم اکنون در قالب هیات مذاکره کننده طالبان در مذاکرات بین الافغانی شرکت خواهد کرد.

ملا شیرین نورزی، طراح حمله‌ی تلخی که منجر به کشته شدن جنرال رازق، فرمانده پیشین پولیس قندهار، شد یکی از اعضای هیات مذاکره کننده طالبان در گفتگوهای بین‌الافغانی خواهد بود.

روزنامه بریتانیایی ایندیپندینت گزارش داد ملا شیرین، طراح و عامل قتل جنرال عبدالرازق اچکزی، به‌تازگی به عنوان عضو در هیات مذاکره‌کننده طالبان قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است وی از فرماندهان خطرناک گروه طالبان به حساب می آید و در زمان حاکمیت طالبان در افغانسان محافظ ویژه ملا عمر بوده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در گفتگو با رسانه‌ها این ادعا را نه رد کرده و نه تایید کرده است.

مجاهد گفته است:«مذاکرات در میان کسانی صورت می‌گیرد که جنگ کرده اند با کسی که جنگ نکرده مذاکرات نیاز نیست. باید یادآورد شوم افراد ما که در جنگ درگیر بودند اکنون در روند صلح هم سهیم هستند و ممکن همین افراد در جنگ و کشتار‌ها هم شامل بودند.»

جنرال عبدالرازق اچکزی، قومندان امنیه پیشین ولایت قندهار، از فرماندهان معروف و محبوب در میان افغان‌ها در تاریخ ۲۶ میزان سال ۱۳۹۷ از سوی یک فرد نفوذی طالبان به نام گلبدین به قتل رسید.

قرار است گفتگوهای بین‌الافغانی طی روز های آینده در دوحه پایتخت قطر آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.