• انتشار: 22 مارس 2016
  • ساعت: 15:23
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8154
پرینت

ملا رسول رهبر شاخه انشعابی طالبان در پاکستان بازداشت شد

رسانه های پاکستانی می گویند که ملا محمد رسول رهبر شاخه انشعابی طالبان پس از اینکه وارد این کشور شده، از سوی مقامات پاکستانی بازداشت شده است.

پس از افشای مرگ ملا محمد عمر رهبر و بنیانگذار جنبش طالبان، ملا اختر محمد منصور به عنوان جانشینی وی انتخاب شد که با مخالفت بسیاری از فرماندهان ارشد طالبان از جمله ملا محمد رسول مواجه شد.

ملا محمد رسول شاخه جدیدی از طالبان را به رهبری خود تاسیس کرد و از آن زمان تاکنون درگیری های بسیاری میان دسته اصلی طالبان و شاخه های متفاوت انشعابی طالبان در بخش هایی از افغانستان صورت گرفت.

بسیاری از فرماندهان طالبان از جمله ملا منصور دادالله معاون ملا رسول و برادر ملا دادالله در درگیری های داخلی میان طالبان کشته شدند.

رسانه های پاکستان امروز گزارش کردند که ملا محمد رسول پس از اینکه از یک درگیری میان طالبانی در جنوب کشور گریخت، وارد پاکستان شد که توسط مقامات پاکستانی بازداشت شده است.

یک مقام ارشد طالبان در گفتگو با روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان گفت “من تایید می کنم که ملا محمد رسول پس از اینکه از مرز عبور کرد توسط مقامات پاکستانی بازداشت گردیده است.”

لازم به ذکر است که پس از اینکه دولت از تمامی گروه های مسلح خواست تا با دولت وارد گتفگوهای صلح شوند، ملا محمد رسول این مذاکرات را ناکام خواند و آن را پروسه ای تحت دیکته ی پاکستان یاد کرد.

هیچ یک از گروه های مختلف طالبان و مقامات پاکستانی به صورت رسمی در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.