• انتشار: 31 اکتبر 2020
  • ساعت: 14:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50226
پرینت
صلح نیامده و پاداش های داده شده

ملا برادر ۱ میلیون دالر و انس حقانی موتر تویوتای مدل ۲۰۲۰ پاداش گرفتند

رحمت الله نبیل رئیس پیشین امنیت ملی می گوید صلح نیابتی در افغانستان تنها برای غارت منابع معدنی می باشد و در این راستا ملا برادر و انس حقانی هدایای مالی کلانی از دولت قطر دریافت کرده اند.

براساس منابع معتبر، دولت قطر برای قدردانی از ملابرادر، معاون سیاسی دفتر طالبان در دوحه و انس حقانی بابت قدردانی از تلاش هایشان در تسهیل مذاکرات صلح پاداش های مالی کلانی را به آنها داده است.

به گفته منبع، دولت قطر یک میلیون دالر به ملابرادر و یک موتر تویوتا لندکروزر مدل ۲۰۲۰ به انس حقانی هدیه داده است.

در این راستا گفته می شود محمد نبی عمری، زندانی سابق گوانتانامو و دستیار نزدیک رهبران شبکه حقانی، نیز یک خانه مبله مجلل به  عنوان هدیه از دولت قطر تحویل گرفته است.

همچنین شنیده می شود که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان، و آدام بوهلر، مدیر عامل شرکت مالی توسعه بین المللی ایالات متحده امریکا با حمایت مالی «صندوق ثروت ملی قطر» جلساتی را با طالبان در دوحه برگزار کرده اند.

زلمی خلیلزاد در این جلسات برای خود و سهمش در معاملات تجاری آینده نیز لابی گری کرده است.

این درحالی ست که رحمت الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان، در یک افشاگری تازه گفته است هدف امریکا و کشورهای غربی از صلح نیابتی در افغانستان غارت منابع طبیعی این کشور می باشد.

به گفته وی، ملا برادر و انس حقانی در هماهنگی با ملا یعقوب، فرزند ملا عمر و رئیس بخش نظامی طالبان، پول دریافتی از قطر را بین همدیگر تقسیم خواهند کرد.

بخش تلخ قضیه این است که پاداش های کلان مالی در حالی به بهانه قدردانی از تلاش های صلح به مقامات طالبان و شبکه حقانی سپرده می شود که صلحی در افغانستان در کار نیست و طالبان در حملات تهاجمی و انتحاری خود روزانه افغان های بی گناه زیادی را به خاک و خون می کشد.

از سویی هم امریکا که مدت هاست مدعی تلاش برای برقراری صلح در افغانستان است در یک دو رنگی آشکار تنها به منافع خود فکر کرده است و با گذشت زمان لایه هایی از توافقات مخفی این کشور با طالبان و برخی کشورهای دیگر نظیر پاکستان آشکار می گردد. در این میان افغان ها حق دارند از امریکا و خلیلزاد بپرسند که به چه حقی مدت هاست به بهانه صلح به طالبان جسارت و مشروعیت بخشیده اند تا در کشتار افغان ها هیچ ترسی به دل راه ندهند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.