• انتشار: ۲۹ قوس ۱۳۹۹
  • ساعت: ۰۸:۴۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52158
پرینت

ملا برادر با عمران خان دیدار کرد

در اعلامیه‌ طالبان که به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده در دیدار ملا برادر با عمران خان، نخست وزیر پاکستان از افزایش سطح خشونت‌ها ابراز نگرانی کرده و از طرف‌‌های درگیر خواستار کاهش خشونت‌ها شده است.

هیات طالبان در اسلام آباد با عمران خان، نخست وزیر پاکستان درباره روند صلح افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در توییتر نوشت عصر روز جمعه (۲۸ قوس) ملا عبدالغنی برادر، معاون رهبر طالبان و رئیس دفتر سیاسی طالبان در دوحه با عمران خان، نخست وزیر پاکستان درباره روند صلح افغانستان گفتگو کرد.

سه روز پیش، رئیس جمهور غنی نیز با عمران خان، نخست وزیر پاکستان درباره روند صلح و نگرانی‌ها از افزایش خشونت‌ها تلفنی صحبت کردند.

در اعلامیه‌ طالبان که به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده در این دیدار نخست وزیر پاکستان از افزایش سطح خشونت‌ها ابراز نگرانی کرده و از طرف‌‌های درگیر خواستار کاهش خشونت‌ها شده است.

نخست وزیر پاکستان به هیات طالبان وعده سپرده که از صلح دوام‌دار به “رهبری و مالکیت افغانها” حمایت می‌کند.

افزایش خشونت‌ها در افغانستان با وجود پیشرفت در مذاکرات صلح نگرانی‌هایی زیادی را به همراه داشته است.

در همین حال، دبرا لاینز، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد برای افغانستان روز گذشته در نشست سه ماهه شورای امنیت سازمان ملل در مورد افغانستان گفت: “پیشرفت‌های چشمگیری در گفتگوهای صلح در دوحه به دست آمده و این گفتگوها باید از ۵ ژانویه از سر گرفته شود.”

او اما از افزایش حملات به زنان، روزنامه‌نگاران و فعالان جامعه مدنی در افغانستان در ماه‌های گذشته ابراز نگرانی کرد.

در وقفه ۲۰ روزه مذاکرات صلح افغانستان در دوحه قطر تا ۵ جنوری، هیات مذاکره کننده افغانستان به کابل برگشت و هیات گروه طالبان، عازم اسلام آباد شد که واکنش‌هایی در میان افغانها در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.