- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

ملا اختر منصور رهبر طالبان چند روزیست که در غزنی می باشد و تصمیم به تصرف این ولایت دارد

به گزارش رها به نقل از آریانانیوز، والی غزنی می گوید ملا اختر منصور در چند روز گذشته ملاقات های متعددی با دیگر فرماندهان طالبان، والیان نام نهاد و شورشیان طالبان در این ولایت داشته است.

وی گفت “ملا منصور به مدت ۵ تا ۷ روز جلسات فوق العاده ای را با فرماندهان ارشد طالبان، والیان نام نهاد و دیگر شورشیان این گروه که تعدادشان به ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن می رسد داشته تا در خصوص تصرف این ولایت برنامه ریزی کنند.”

آقای امان الله تاکید کرد که در این باره به دولت مرکزی چندین بار اطلاع رسانی کرده اما تاکنون اقدامی از سوی دولت مرکزی صورت نگرفته است.

او گفت “ما چندین بار به دولت در این باره گزارش داده ایم، اما در تعجب هستیم که چرا دولت کاری در این زمینه انجام نمی دهد.”

عارف رحمانی نماینده مردم غزنی در ولسی جرگه می گوید “طالبان عملیات بسیار پیچیده ای را راه اندازی کردند تا بتوانند وارد غزنی شوند، اما سوال اینجاست که چرا دولت در این زمینه کاری انجام نمی دهد.”

گفته می شود نمایندگان مجلس نیز تمامی مسئولان امنیتی کشور را به مجلس فراخوانده اند تا در خصوص حضور ملا منصور در غزنی پاسخگو باشند.

محمد کریم خلیلی معاون دوم رئیس جمهور سابق کشور نیز می گوید که دولت و تمامی نیروهای خارجی باید پاسخگو باشند که چرا ملا منصور را تاکنون بازداشت نکرده اند.

این در حالیست که صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله کشور می گوید “ما حضور ملا منصور را در غزنی رد می کنیم. مقر وی در خارج از افغانستان است و آمدن وی به غزنی امری محال می باشد.”