• انتشار: 7 دسامبر 2015
  • ساعت: 18:32
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4957
پرینت
داکتر عبدالله:

“ملا اختر منصور رهبر طالبان احتمالا زخمی شده است”

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور می گوید که ملا اختر محمد منصور رهبر گروه طالبان در یک درگیری میان طالبان در پاکستان احتمالا زخمی شده است.

آقای عبدالله که در نشست هفتگی شوران وزیران حضور داشت گفت دولت افغانستان درگیری میان رهبران طالبان را در کویته پاکستان تایید میکند که خبرهای بسیاری در خصوص کشته و یا زخمی شدن ملا اختر منصور نیز به نشر رسیده است.

وی همچنین گفت “موقعیت این درگیری جنبه دیگری از اقدامات این گروه شورشی علیه مردم افغانستان را نشان میدهد، و آن هم وجود پناهگاه های این شورشیان در خاک پاکستان است.”

داکتر عبدالله افزود “دولت افغانستان از تمامی کسانی که درباره افغانستان، مردم افغانستان و اسلام قضاوت می کنند می خواهد تا فریب توطئه های دشمنان افغانستان را نخورند.”

گفته های امروز داکتر عبدالله ابهامات در خصوص سرنوشت ملا اختر منصور را افزایش می دهد، زیرا پیش تر برخی مقامات بلند پایه دولتی و همچنین فرماندهان طالبان مرگ ملا اختر منصور را اعلام کرده بودند.

گرچه گروه طالبان خبرهای منتشر شده مبنی بر مرگ و یا زخمی شدن ملا اختر منصور را رد می کنند، اما برخی فرماندهان ارشد طالبان می گویند که ملا اختر منصور به احتمال زیاد از شدت جراحت کشته شده است.

در همین حال، گروه طالبان شامگاه روز شنبه صدای ضبط شده ای را منتشر کردند و مدعی شدند که صدای ملا اختر منصور می باشد و وی زنده است.

از سویی دیگر، یکی از فرماندهان ارشد طالبان در گفتگو با رویترز مرگ ملا اختر منصور را تایید کرد و گفت که ملا هیبت الله آخوندزاده جانشین ملا منصور شده است.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.