• انتشار: ۲۳ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۲۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30477
پرینت
با تعلل دولت و نیزوهای کمکی

مقر ولسوالی مالستان در محاصره طالبان

گزارش ها از مالستان حاکی از آن است که با تعلل حکومت و نیروهای اعزامی به مالستان مقر این ولسوالی به محاصره طالبان درآمده و هرلحظه تنگ تر می شود.

به گزارش رها، عارف رحمانی؛ نماینده مردم غزنی در مجلس نمایندگان، گفته است: اگرچه شب گذشته طالبان مسلح حمله‌ای را در مالستان انجام نداده اند؛ ولی به دلیل نرسیدن نیروی کافی به مالستان و حالت دفاعی نیروهای امنیتی، حلقه محاصره این ولسوالی تنگ تر شده است.
رحمانی در مورد وضعیت جاغوری نیز گفت که شب گذشته در جاغوری نیز درگیری گزارش نشده است؛ ولی تهدید طالبان هنوز در جاغوری نیز جدی است.
این عضو مجلس از دولت خواست به نیروهای امنیتی که در جاغوری و مالستان اعزام می شوند دستور برخورد قاطع و فوری با طالبان را بدهد، در غیر آن، فرستادن نیروی کمکی که اجازه جنگ نداشته باشد، سودی برای رفع تهدید طالبان نخواهد داشت.
این در حالی است که عارف نوری؛ سخنگوی والی غزنی گفته است شب گذشته کاروان طالبان که از ارزگان خاص به سوی مالستان در حرکت بوده، مورد حملات هوایی قرار گرفته است که در نتیجه این حمله ۶۰ طالب مسلح کشته شده و ۱۰ عراده موتر آنان نیز در نتیجه این حمله کاملا منهدم شده است.
در حالیکه طالبان در حال پیشروی است و محاصره را تنگ تر کرده است تعلل دولت در حمایت از مردم این مناطق در اعزام نیروی کمکی و اجازه ندادن به جنگ به نیروهای اعزام شده سوال بر انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.