• انتشار: ۲۸ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۹:۰۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 63577
پرینت
یک فرمانده جبهه مقاومت در پنجشیر:

مقاومت زنده است

محمد صالح ریگستنی از فرماندهان مقاومت پنجشیر با انتشار ویدئویی گفته است مقاومت پنجشیر زنده است و طالبان نمی توانند بر سرزمین آزادگان پنجشیر مسلط شوند.

ریگستانی از فرماندهان جبهه پنجشیر در ویدیوی جدید ضمن متهم کردن طالبان به جنگ گفته است «مقاومت زنده است و طالبان بر سرزمین آزادگان پنجشیر مسلط نخواهد شد».

محمدصالح ریگستانی از فرماندهان جبهه پنجشیر در ویدیوی جدید گفته است «مقاومت زنده است و طالبان بر سرزمین آزادگان پنجشیر مسلط نخواهد شد».

در این پیام ریگستانی فرمانده ارشد این جبهه از ایستادگی در برابر طالبان سخن زده و مدعی شده این گروه به جنایت و کشتار بی‌گناهان در پنجشیر اقدام کرده است.

وی گفت: طالبان پس از ورود به پنجشیر به جستجو خانه‌های غیرنظامیان پرداخت و مردم را به اسارت گرفته و به زندانی در ولایت کاپیسا منتقل کردند.

طالبان بارها ادعای کشتار غیرنظامیان در پنجشیر را رد کرده و گفته است این گروه برای تمام مردم افغانستان عفو عمومی اعلام کرده است.

ریگستانی از جامعه بین الملل خواست که جنایت طالبان را از نزدیک در ولایت کاپیسا پیگیری کند.

جبهه مقاومت ملی در حالی از ایستادگی در برابر طالبان سخن می‌زند که تلاش‌ها برای ایجاد یک حکومت همه شمول جریان دارد.

در آخرین مورد عمران خان نخست وزیر پاکستان از صحبت با تاجیک‌ها، هزاره‌ها و اوزبیک‌ها سخن زده و امام علی رحمان رییس جمهور تاجیکستان از شمولیت گروه‌های قومی در قدرت از جمله تاجیک‌ها حمایت کرده است.

طالبان تاکنون در مورد سخنان جبهه مقاومت، عمران خان و امام علی رحمان، واکنش رسمی نداشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.