سیاستِتیتر یک

مقام پیشین امریکایی: رابطه طالبان با القاعده قطع نشده/بایدن در مورد خروج از افغانستان شفاف سازی کند

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل می‌گوید جو بایدن باید به صورت صادقانه درباره تناقضات فاش‌شده در مورد خروج از افغانستان شفاف‌سازی کند.

نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، گفت: «جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا باید شفاف این مسئله را تشریح کند که آیا وی در مورد مسئله خروج از افغانستان و اینکه خروج از این کشور ممکن است موجب بروز بحران شود، توصیه‌هایی دریافت کرده یا خیر.»

نیکی هیلی در ادامه گفت: «فردی که لازم بود ما حرف‌هایش را در این رابطه بشنویم، شخص رئیس جمهور است. منظور من این است که این جلسه منجر به مطرح شدن سوالات بیشتری شد.»

وی افزود: «در این جلسه عنوان شد به رئیس جمهور آمریکا در مورد مسئله ماندن یا خروج از افغانستان توصیه‌هایی شده اما شخص بایدن گفته که هیچ‌کدام از مقامات نظامی به وی در مورد نگه‌داشتن نیروها بر روی زمین به وی حرفی نزدند.»

به گفته هیلی، «پیش از این جنرال کنت مکنزی، رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا عنوان کرده است که توصیه شخصی وی نگه‌داشتن حدود ۲۵۰۰ نیروی آمریکایی  در افغانستان بود، اما به گفته وی این توصیه اش به بایدن علنی نشده است.»

این مقام سابق دولت آمریکا همچنین گفت: «بنابراین لازم است بایدن پاسخی در این رابطه بدهد. لازم است تحقیقات را در این رابطه بدانیم؛ چون رئیس جمهور بایدن یک‌بار در این زمینه دروغ گفته است.»

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، می‌افزاید « طالبان روابط خود را با القاعده قطع نکرده است».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا