اجتماعی

مقام وزارت خارجه امریکا: ۱۰۰ شهروند امریکایی هنوز در افغانستان باقی مانده است

 به دنبال خروج عجولانه آمریکا از افغانستان و بحران پیش آمده در فرودگاه کابل، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت ۱۰۰ شهروند این کشور و کسانی که اقامت دائمی این کشور را دارند در افغانستان باقی مانده و تلاش برای خروج این افراد ادامه دارد.

وی که به دلیل حساسیت موضوع نخواست نامش فاش شود، در این باره به خبرنگاران در واشنگتن گفت: این وازرتخانه تلاش دارد زمینه خروج این ۱۰۰ شهروند آمریکایی از افغانستان را فراهم کند.

این مقام آمریکایی در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر اولویت دولت آمریکا در افغانستان، تلاش برای خروج شهروندان این کشور از افغانستان است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد این شهروندان آمریکا به دلیل نداشتن اسناد اقامت خانواده‌های خود حاضر نیستند در حال حاضر افغانستان را ترک کنند.

اما این مقام آمریکا اضافه کرد که واشنگتن تلاش خود را بر خروج خانواده‌های این شهروندان که اسناد قانونی ندارند را آغاز کرده است.

به گفته وی، این اقدام تنها منحصر به خانواده خود شهروندان آمریکا بوده و شامل افراد دیگر به دلیل تعداد زیاد جمعیت آنها نخواهد بود.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، آمریکا اعلام کرد که ۱۲۴ هزار شهروندان خارجی و افغان را از طریق هوایی به بیرون از افغانستان منتقل کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا