سیاستِتیتر یک

مقام های طالبان: ملا هبت الله آخندزاده نیز در نشست علما اشتراک کرد

شماری از مقام های طالبان می گویند که ملا هبت الله آخوندزاده رهبر عالی طالبان نیز امروز (جمعه ۱۰ سرطان) در نشست بزرگ علما که از سوی این گروه برنامه ریزی شده، اشتراک کرد.

بلال کریمی یک تن از سخنگویان طالبان در حساب توییترش نوشت که ملا هبت الله آخندزاده رهبر امارت اسلامی وارد تالار لویه جرگه شده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز روز گذشته گفته بود که احتمالا ملا هبت الله در این نشست اشتراک کند.

نشست علمای دین که از سوی طالبان برگزار شده است، روز گذشته (پنجشنبه ۹ سرطان) با یک روز تاخیر آغاز شد و به گفته ی سخنگویان طالبان حدود ۳۵۰۰ تن از علمای دینی و بزرگان قومی در آن اشتراک کرده اند.

این نشست اما بدون حضور رسانه ها آغاز شده و رسانه های تحت کنترول طالبان نیز تنها اجازه ثبت صدا را دارند.

از این رو، مجددا حضور ملا هبت الله آخندزاده در این نشست که گزارش های بسیاری از زنده نبودن وی وجود دارد، توسط هیچ کمره ای ثبت نمی گردد.

مقام های مختلف طالبان همواره گزارش ها درباره زنده نبودن ملا هبت الله را رد کرده اند و می گویند که او زنده است و در فرصت مناسب در انظار عموم ظاهر می گردد.

چندی پیش اما رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی کشور با باز نشر ویدیویی از طالبان که در آن یک تن از مقام های طالبان دیده میشد، گفت که این فرد «مولوی حمدالله» نام دارد که طالبان سعی دارند او را به جای ملا هبت الله آخندزاده جا بزنند.

آقای نبیل همچنین گفت که همین فرد بود که در مدرسه حکیمیه قندهار سخنرانی کرد و همین فرد بود که در نماز عید فطر پشت به مردم سخنرانی کرد.

بیشتر بخوانید:

رحمت الله نبیل: طالبان می خواهند فرد دیگری را به جای ملا هبت الله جا بزنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا