اجتماعیامنیت و جرایم

مقام های حکومتی باری دیگر بر همکاری مردم با نیروهای امنیتی تاکید کردند

این نشست تحت عنوان “کنفرانس ملی ﻣﺸﻮﺭﻩ، ﺗﻔﺎﻫﻢ و ﻫﻤﻜﺎﺭی ﻣﺮﺩﻡ و ﭘﻮﻟﻴﺲ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ” در کابل برگزار شد.

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی، حکومت وحدت ملی، امروز (سه شنبه) در این نشست گفت که تامین امنیت، تنها از راه نظامی ممکن نیست، بلکه مردم نیز می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

آقای عبدالله تاکید کرد: امنیت زمانی در کشور تامین می شود که مردم با نیروهای امنیتی همکاری و ارتباط مستقیم داشته باشند.

وی تصریح کرد که پولیس هیچگاه بدون همکاری مردم موفق نخواهد بود و اگر مردم با پولیس همکاری نکنند، بیشتر زمینه سو استفاده برای دشمنان فراهم می شود.

قبل از این نیز، نهادهای امنیتی نشست هایی را به منظور همکاری مردم با نیروهای امنیتی برگزار کرده بود؛ نیروهای امنیتی نیز با همکاری مردم توانسته اند تعداد زیادی از تروریستان و هراس افکنان را دستگیر کنند.

در همین حال، عبدالرحمن رحمن، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله، تاکید کرد که وزارت داخله سعی می کند تا توسط مشوره با مردم، پولیس را از حالت ضد شورش به پولیس مردمی تبدیل کند.

آقای رحمن افزود که پولیس مردمی در استراتیژی ده ساله وزارت امور داخله در نظر گرفته شده است که این استراتیژی باعث تقویت پولیس مردمی می شود.

او خاطر نشان کرد، همکاری مردم با پولیس سبب کاهش تهدیدات امنیتی می شود و از عالمان دینی خواست که در منبرهای با اگاهی دهی به نیروهای امنیتی کشور کمک کنند.

مل پاسوال، همایون عینی، رییس پولیس محلی نیز در این نشست خاطر نشان کرد که آنان در بین مرد رفته اند و طرح های مردم را جهت بهبود امنیت شینده اند که قرار است همین طرح های ولایتی به طرح های ملی تبدیل شود.

آقای عینی علاوه کرد، ما می خواهیم برای جلوگیری از وقوع جرایم، حمایت مردم را داشته باشیم تا اینکه پولیس از میادین جنگی به وظیفه اصلی خود-تنفیذ قانون- برگردد.

گفتنی است که همکاری مردم می تواند نقش مهمی را برای تامین امنیت ایفا کند و از سوی دیگر باشندگان محل نیز از تهدیدات دو طرف دیگر در آمان خواهند ماند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا