• انتشار: 3 نوامبر 2015
  • ساعت: 13:43
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 4010
پرینت

مقام های امنیتی متعهد به مبارزه با فساد و آوردن شفافیت و اصلاحات شدند

مقامات وزارت های دفاع ملی و امور داخله، روی آمادگی ها برای نشست وارسا و آوردن اصلاحات، شفافیت و مبارزه با فساد اداری در نهادهای امنیتی تعهد کردند.

این تعهد در نشستی اعلام شد که از سوی وزارت مالیه با حضور مسوولان نهادهای امنیتی و سفیران کشورهای کمک کننده برای نظارت و هماهنگی بیشتر در چگونگی مصرف کمک ها برگزار شده بود.

نشست وارسا در ماه جوولای سال آینده ی میلادی در هالند به هدف حسابدهی حکومت و تعهد کمک های جهانی برای تقویت نیروهای امنیتی برگزار می شود.

این نشست با حضور مسوولان نهادهای امنیتی و سفیران کشور های کمک کننده به افغانستان و در آستانه ی نشست وارسا در سال آینده ی میلادی برگزار می شود.

هدف اصلی این نشست افزایش نظارت و هماهنگی بیشتر در چگونگی مصرف کمک های جامعه ی جهانی به نیروهای امنیتی است.

نشست وارسا در سال ۲۰۱۶ میلادی به لحاظ جلب کمک های بیشتر جامعه ی جهانی به سکتور امنیت کشور مهم گفته می شود. اما یکی از شرایط جلب این کمک ها حسابدهی و شفافیت در مصرف این کمک ها از سوی حکومت است.

ازین رو مقامات وزارت های دفاع ملی و امور داخله در این نشست وعده کردند که برای شفافیت و اصلاحات بیشتر در این وزارت ها کار خواهند کرد.

معصوم استانکزی سرپرست وزارت دفاع ملی گفت: ” موضوع فساد و بروکراسی در ادارات ما مسئله ی کلیدی و جدی است. تلاش ما اینست که با اعمال نظارت بیشتر و استخدام افراد شایسته آنرا حل کنیم.”

مسوولان نهادهای امنیتی می گویند که برای حسابدهی و شرکت در نشست وارسا آمادگی کامل دارند و در این نشست خواست های شان برای تقویت و تجهیز بیشتر نیروهای امنیتی را با کشورهای کمک کننده مطرح خواهند کرد.

همزمان سفیران کشورهای کمک کننده نیز وعده کردند که برای کمک به حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان متعهد اند. سفیر کانادا در این نشست یاد آور شد که کارهای انجام ناشده ی زیادی در افغانستان باقی مانده و حکومت افغانستان را در این زمینه همکاری خواهند کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.