• انتشار: ۲۸ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۴۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 66125
پرینت

 مقام ارشد نظامی ایران: صلح در افغانستان بدون یک حکومت فراگیر ممکن نیست

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در گفت و گویی با وزیر دفاع روسیه تاکید کرد بدون حکومت همه شمول در افغانستان نمی توان به آرامش در این کشور امیدوار بود.

یک مقام ارشد نظامی ایران می گوید بدون تشکیل یک حکومت فراگیر در افغانستان نمی توان به آرامش در این کشور امیدوار بود.

به نقل از خبرگزاری ایرنا(خبرگزاری دولتی ایران) محمد حسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، افزود در گفت و گو با سرگی شایگو، وزیر دفاع روسیه، در مورد مسائل مختلف مرتبط با افغانستان گفت و گو کرده و دو طرف بر این باورند که بدون تشکیل یک حکومت همه شمول نمی توان به صلح در افغانستان رسید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران تاکید کرد حضور و فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان از دیگر مسائل مورد بحث در گفت و گو با وزیر دفاع روسیه بوده است.

این در حالی ست که فرمت مسکو امروز با محور مشورت در مورد آینده افغانستان در مسکو پایتخت روسیه برگزار شده است. نمایندگان امارت اسلامی طالبان و کشورهای قدرتمند منطقه ای در این نشست حضور به هم رسانده اند.

از سویی هم با تسلط دوباره طالبان بر افغانستان و اعلام کابینه امارت اسلامی تاکنون هیچ کشوری حکومت این گروه را به رسمیت نشناخته است. به اعتقاد کارشناسان و کشورهای منطقه و فرا منطقه کابینه سرپرست طالبان یک طرفه بوده از مشارکت دیگر  اقوام در آن خبری نیست.

امارت اسلامی همچنین به نگرانی ها در مورد اشتغال و تحصیل دختران و زنان پاسخ قانع کننده نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.