سیاست

مقام ارشد طالبان: در مورد شرکت در نشست تهران هنوز تصمیم نگرفته ایم

نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان قرار است یک هفته دیگر به میزبانی تهران برگزار شود.

یک مقام ارشد امارت اسلامی در این مورد می گوید هنوز تصمیمی در مورد شرکت در نشست تهران گرفته نشده است.

خیرالله خیرخواه؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی طالبان گفت هنوز تصمیمی برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در تهران گرفته نشده‌است.

او افزود: «ما هنوز تصمیمی برای شرکت در این کنفرانس نگرفته‌ایم. هنوز وقت است و ما هنوز تصمیمی در مورد این‌که چه افرادی از دولت (امارت اسلامی طالبان) در این کنفرانس شرکت می‌کنند نیز نگرفته‌ایم.»

طبق اعلام وزارت خارجه ایران، نشست کشورهای همسایه افغانستان به میزبانی تهران قرار است روز چهارشنبه هفته آینده برگزار شود و نماینده‌ای از روسیه نیز در آن شرکت می‌کند.

پیش از این، روز دوشنبه، سعید خطیب‌زاده؛ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته‌بود تهران ۲۷ اکتبر میزبان نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان خواهد بود.

سعید خطیب‌زاده؛ سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت دستور کار نشست تهران ادامه گفتگوهایی است که در دور اول به صورت مجازی برگزار شد. این کشورها روی موضوع تشکیل دولت فراگیر و تامین صلح و ثبات در افغانستان بحث خواهند کرد.

این در حالی است که روز گذشته نیز نشست مسکو که با حضور نمایندگان ۱۰ کشور منطقه درباره افغانستان برگزار شده‌بود و با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

در این بیانیه ضمن تأکید بر احترام به حاکمیت و استقلال افغانستان بر تمایل مشترک شرکت‌کنندگان به ترویج امنیت در افغانستان و نقش‌آفرینی در ثبات منطقه‌ای تأکید شده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا