سیاست

مقام ارشد طالبان: به نام امر به معروف مردم را از دین اسلام متنفر نکنیم

مشاور ارشد وزارت امور داخله طالبان در نشستی با حضور مسئولان ولایتی و آمرین حوزوی وزارت امر به معروف و نهی از منکر این گروه گفته است «به نام امر به معروف نباید مردم را از دین اسلام متنفر کنیم.»

انس حقانی از چهره های ارشد طالبان و برادر کوچکتر سراج الدین حقانی سرپرست وزارت امور داخله طالبان ظاهرا این گفته ها را در واکنش به سختگیری های اخیر وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی بیان کرده است.

انس حقانی در این نشست گفت: «به نام امر به معروف نباید مردم را از دین اسلام متنفر سازیم؛ بلکه همانطور که قبلا قربانی داده ایم هم اکنون هم باید همان قسم به فکر مردم باشیم.»

طالبان پس از رسیدن به قدرت در افغانستان وزارت امور زنان را منحل کرده و بجای آن وزارت امر به معروف و نهی از منکر را ایجاد کردند.

از زمان آغاز فعالیت این وزارت، همواره انتقادهای فراوانی به دستورالعمل های صادر شده از این وزارت شده است.

اخیرا این وزارت اعلام کرده که زنان باید چادری (برقع) بپوشند بطوریکه تمام صورت آنها را بپوشاند و بجز موارد ضروری بهتر است زنان از خانه بیرون نیایند، در غیر این صورت سرپرست این زنان بجای خود زنان تنبیه و مجازات می گردد.

این وزارت پیش تر هم دستورالعمل های دیگری از جمله محدودیت سفر برای زنان بدون محرم برای مسافت های بیش از ۷۲ کیلومتر و یا قطع سر مانکن های لباس فروشی ها صادر کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا