- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

مقام ارشد امنیت سایبری امریکا: هیچ کشور قادر نیست در انتخابات ریاست جمهوری ما دخالت کند

کریستوفر کربس، رئیس اداره امنیت سایبری و آژانس زیرساخت وزارت امنیت داخلی  آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی FOX News گفت، هیچ کشورخارجی قادر به تأثیرگذاری بر روند انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده نیست.

وی تأکید کرد: «آمریکایی ها باید به امنیت رای خود ، شمارش آرا و نتایج آن اطمینان داشته باشند.»

به گفته کربس، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های IMB و سایر ساختارهای ایالات متحده طی چهار سال گذشته آموخته اند که «در مدت ۲۷ ساعت» تهدیدات را در فضای مجازی خنثی کنند.

وی افزود این آژانس حدود ۹۵ درصد آرای  را که قبلاً برای انتخابات ۲۰۲۰ به دست آمده است، زیر نظر دارد.

پیش ازاین در تاریخ ۱۰ سپتامبر وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم‌هایی علیه سه تبعه روس و یک شهروند اوکراینی در رابطه با پرونده دخالت در انتخابات آمریکا خبر داده بود.

در اواخر ماه آگوست نیز نمایندگان کنگره آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد و مدعی شدند روسیه فعالانه در انتخابات ایالات متحده مداخله می‌کند.

گفتنی است در آپریل سال ۲۰۱۹، رابرت مولر، دادستان ویژه ایالات متحده، گزارشی درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ را که با دونالد ترامپ در آن برنده شد، منتشر کرد.

در این گزارش گفته شد مسکو در روند انتخابات آمریکا دخالت کرده است، اما سوء ظن موجود در مورد ارتباط روسیه و ترامپ تأیید نشد. بعداً دادگاه فدرال در واشنگتن حکم داد که ارتباط “کارخانه ترول” با مقامات روسی نیز اثبات نشده است.