• انتشار: 8 اکتبر 2017
  • ساعت: 18:01
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24985
پرینت

مقامات پاکستانی با رهبر طالبان به ولایت هلمند سفر کردند

مقامات امنیتی در ولایت کندهار می گویند که برخی مقامات پاکستانی، ملا هبت الله اخندزاده رهبر گروه طالبان را در سفر به ولایت هلمند همراهی می کردند.

جنرال عبدالرزاق رئیس پولیس ولایت کندهار گرفته است که برخی مقامات پاکستانی کمتر از دو هفته پیش، ملا هبت الله آخندزاده رهبر گروه طالبان را در سفر به ولایت هلمند همراهی می کردند.

جنرال عبدالرزاق گفت که ملا هبت الله آخندزاده تقریبا دو هفته پیش از ایالت بلوچستان پاکستان از طریق بهرامچی به ولایت هلمند آمد.

به گفته ی، سفر آخندزاده به این ولایت بخاطر تغییر تاکتیک های شورشیان است، زیرا حملات هوایی علیه این گروه افزایش یافته است.

رئیس پولیس کندهار افزود که ملا هبت الله آخندزاده را در این سفر برخی مقامات پاکستانی و اعضای شورای رهبری طالبان در کویته همراهی می کردند.

جنرال عبدالرزاق گفت: “در جلسه ای که این رهبر طالبان در ولایت هلمند داشته، به این توافق رسیدند که گروه داعش و القاعده خطری برای فعالیت های شورشیانه طالبان ایجاد نمی کنند، و می توانند با یکدیگر کار کنند.”

او همچنین افزود که برخی از سران طالبان که ملا هبت الله اخندزاده را در این سفر همراهی می کردند، «ملا شیرین» رئیس اطلاعات طالبان، «ملا گل آغا» رئیس کمیسیون نظامی طالبان و «سردار ابراهیم» مسئول اکمالات این گروه بودند.

رئیس پولیس کندهار علاوه کرد که این رهبران ارشد طالبان پس از دو روز ماندن در ولایت هلمند به پاکستان بازگشتند.

طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.