• انتشار: 27 جولای 2020
  • ساعت: 14:44
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 46278
پرینت
به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه ای

معین و سرپرست پیشین وزارت حج و اوقاف به حبس محکوم شدند

داعی‌الحق عابد، معین و سرپرست پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و محمد آصف مهمند، عضو شورای ولایتی ولایت بلخ، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، محکوم به مجازات شدند.

دادستانی کل کشور با نشر اعلامیه‌یی گفت معین و سرپرست پیشین وزارت حج و اوقاف و یک عضو شورای ولایتی بلخ، به اتهام تزویر و سوءاستفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ ای، هر یک به یک‌سال و شش ماه حبس محکوم شدند.

در اعلامیه دادستانی کل آمده داعی‌الحق عابد، معین و سرپرست پیشین وزارت ارشاد حج و اوقاف و محمد آصف مهمند، عضو شورای ولایتی ولایت بلخ، از سوی محکمۀ استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، محکوم به مجازات شدند.

دادستانی کل گفت داعی‌الحق عابد در پیوند به استعمال سه مورد اسناد تزویری ملکیت و صدور هدایت مجدد خلاف قانون تدارکاتی مبنی بر عقد قرارداد با شرکت شاهین گروپ در رابطه به ملکیت وقفی موازی ۷۱۲۵ متر مربع زمین وزارت ارشاد حج و اوقاف به منظور اعمار مارکیت تجارتی در پنج منزل و محمد آصف مهمند، رئیس شرکت شاهین گروپ و عضو شورای ولایتی بلخ در خصوص تزویر پنج مورد اسناد تزویری و استعمال آن، منحیث فاعل اصلی و شریک جرمی شناخته شده است.

در اعلامیه آمده محکمۀ ابتدایی رسید‌گی به جرایم سنگین فساد اداری مرکز عدلی و قضایی، در جلسۀ علنی که در تاریخ ۲۰ جدی سال ۱۳۹۶ خورشیدی برگزار شده بود، این دو نفر را به مدت پنج سال و دو ماه حبس تنفیذی محکوم کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.