• انتشار: 24 سپتامبر 2019
  • ساعت: 11:56
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 37997
پرینت

معین سیاسی وزارت خارجه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کرده است

نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل اعلام کرد هیات افغانستان به ریاست ادریس زمان، معین سیاسى وزارت امور خارجه در ۷۴مین نشست مجمع عمومی سازمان متحد شرکت کرده است.

نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل امروز سه‌شنبه(۲میزان) گفت این هیات امروز در نشست عالی رتبه مجمع عمومى ملل متحد در رابطه با پوشش همگانى صحت اشتراک کرد که در آن یک اعلامیه سیاسی که انعکاس دهنده تعهد جمعى کشور ها به همگانى سازى خدمات صحى مى باشد، به تصویب رسید.

نمایندگی دایمی افغانستان افزود این هیات نیز در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نشست سران پیرامون تغییر اقلیم و نیز در نشست وزراى کنفرانس تعامل و اعتمادسازى در آسیا(سیکا) اشتراک کرده است.

هفتادو چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل بامداد امروز سه شنبه (به وقت کابل) در نیویورک با بررسی موضوعاتی از جمله تغییرات آب و هوا، تحولات جهانی و غیرهسته ای آغاز به کار کرد و رهبران سیاسی کشورها از امروز برای ایراد سخنرانی در صحن مجمع عمومی سازمان ملل حضور می یابند.

بر اساس گزارش ها، در این نشست ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و شی جی پینگ، رییس جمهور چین حضور ندارند. با این وجود، ۱۹۶ نماینده از کشورهای جهان در این مجمع سخنرانی خواهند کرد.

این در حالی است که حضور معین سیاسی وزارت خارجه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل خود پایین ترین سطح حضور در یک نشست مهم خارجی را نشان می دهد. مبارزات انتخاباتی در کشور شاید دلیل این حضور کمرنگ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.