اجتماعی

معینیت امور پناهندگان در چوکات وزارت امور مهاجران ایجاد شد

سید حسین عالمی بلخی، وزیر امور مهاجران و عودت کنندگان امروز یکشنبه هنگام معرفی معین امور پناهندگان گفت که ایجاد معینیت امور پناهندگان از نیازمندی های این اداره بوده که با ارتقای تشکیل موفق به ایجاد آن شدیم.

با ایجاد این معینیت، داکتر عالمه به عنوان معین امور پناهندگان معرفی شد.

عالمی بلخی در این مراسم گفت که بر اساس پیشنهاد این وزارت و منظوری ریاست جمهوری خانم داکتر عالمه به حیث معین امور پناهندگان این وزارت تقرر حاصل نمود.

آقای بلخی ابراز امیدواری کرد که به همکاری معین جدیدالتقرر وزارت امور مهاجرین در رفع مشکلات موجود مهاجرین و عودت کنندگان و به خصوص مهاجران زن که سرپرستی خانواده های خویش را به عهده دارند به طور بهتر رسیدگی کنند.

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین در این تعهد سپرد که با کمال صداقت، مردم دوستی و وطندوستی این وظیفه را در حدود صلاحیت های قانونی به پیش برد.

وی همچنان از تلاش هایش برای رفع مشکلات زنان مهاجر ، عودت کننده و کارمندان این وزارت، به خصوص قشر اناث وعده سپرد .

داکتر عالمه در سخنانش از کشورهای مقصد مهاجرت خواست تا در امر از بین بردن عوامل مهاجرت در کشور های مبدا، به خصوص در افغانستان اخلاص مندانه اقدام نمایند.

بر اساس گزارش ها در سال گذشته میلادی حدود یک میلیون مهاجر به کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده است که بیش از ۲۵۰ هزار تن آنان را افغانان تشکیل می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا