سیاستِتیتر یک

«معید یوسف» مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل سفر می کند

رسانه های پاکستانی گزارش کرده اند که در بحبوحه تنش های مرزی اخیر میان افغانستان و پاکستان، داکتر معید یوسف مشاور امنیت ملی پاکستان قرار است به زودی به کابل سفر کند.

روزنامه داون پاکستان گزارش کرد که روز گذشته (پنجشنبه ۱۶ جدی) در یک جلسه با حضور مقام های عالی رتبه در اسلام آباد تصمیم گرفته شد که داکتر معید یوسف در راس یک هیات بلند پایه به کابل سفر کند تا با مقام های طالبان در خصوص تنش های اخیر و دیگر مسایل میان دو کشور گفتگو کند.

مقام های پاکستان می گویند که تاریخ دقیق این سفر هنوز نهایی نشده، اما یک منبع آگاه به داون گفته است که این سفر در تاریخ ۱۷ و ۱۸ جنوری انجام می شود.

براساس گزارش، اسلام آباد نیز همچنین پیشنهاد کرده که مقام های دوفاکتوی افغانستان نیز سفری مشابه به اسلام آباد داشته باشند تا از راه گفتگو نگرانی های پیش آمده را حل و فصل کنند.

اخیرا نیروهای امارت اسلامی طالبان در ولایات نیمروز و ننگرهار چندین بار با نیروهای پاکستانی بر سر حصارکشی مرزی پاکستان در امتداد خط دیورند درگیر شدند.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان اما پیش تر گفته بود که علیرغم درگیری های پیش آمده، اسلام آباد به حصارکشی خود در امتداد این خط ادامه می دهد و مشکلات را از مسیر دیپلماتیک با مقام های طالبان حل خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا