اجتماعیِتیتر یک

معترضان در قندهار: پاکستان سرطان منطقه است

شماری از باشندگان ولایت قندهار امروز (دوشنبه ۲۹ حمل) در واکنش به حملات اخیر نظامیان پاکستانی به نقاطی در شرق کشور تظاهراتی بر پا کردند و شعارهای «مرگ بر پاکستان و آی اس آی» سر دادند.

این معترضان با بیان این که «پاکستان سرطان منطقه است» در شعارهایشان گفتند که از این پس در برابر پاکستان خاموش نخواهند نشست.

تظاهرات کنندگان که در چوک شهدای شهر قندهار تجمع کرده بودند شعار می دادند: «غلامی پنجاب را قبول نمی کنیم. پاکستان نابود باد.»

آنها همچنین از امارت اسلامی طالبان خواستند که علیه حملات پاکستان اقدام کند.

گفتنی است که طالبان که هم اکنون قدرت را در افغانستان در اختیار دارد همواره متهم بوده که از سوی پاکستان و سازمان استخبارات این کشور (آی اس آی) حمایت می شود.

جنگنده های پاکستانی بامداد روز شنبه (۲۷ حمل) مناطقی را در شرق کشور در ولایات خوست و کنر به بهانه هدف قراردادن جنگجویان تحریک طالبان پاکستان بمباران کرد که در اثر آن دست کم ۴۰ غیرنظامی به شمول کودکان و زنان کشته شدند.

به دنبال آن، وزارت خارجه طالبان سفیر پاکستان مقیم در کابل را به این وزارت فراخواند و اعتراض خود را به اسلام آباد اعلام کرد.  

وزارت خارجه پاکستان اما در واکنش رسمی خود به این اتفاقات بدون اشاره به تلفات غیرنظامیان، طالبان را متهم کرد که در تامین امنیت نقاط مرزی کم کاری می کند.

گفته می شود که تحریک طالبان پاکستان با طالبان افغانستان رابطه و همکاری نزدیکی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا