• انتشار: ۱۹ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۴۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 59199
پرینت

معترضان در بدخشان خواهان برکنار والی شدند

معترضین سربازان محافظ والی بدخشان را متهم و مقصر تیراندازی بر مردم می دانند و خواهان به دادگاه کشانیدن عاملان این رویداد می باشند.

شمار زیادی از باشندگان شهر فیض‌ آباد مرکز بدخشان در اعتراض به نبود آب آشامیدنی، برق و امنیت دست به راه‌ پیمایی و مظاهره زدند که در نزدیکی درب ورودی دفتر والی بدخشان، به خشونت گرایید و سبب کشته شدن ۴ تن و زخم برداشتن ۴۴ تن دیگر شد.

معترضان روز( چهارشنبه، ۱۹ جوزا) در نزدیکی دفتر ولایت خیمه تحصن برپا کرده و در شعار بزرگی نوشته‌ اند خواهان برکناری و محاکمه والی بدخشان هستند.

این معترضان راه‌های ورودی شهر نو به شهر کهنه فیض‌آباد را بسته و میگویند تا زمانی که به خواست‌های شان رسیده‌گی نشود به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

معترضان میگویند که تعداد کشته‌ شده‌گان و زخمیان رویداد در حال افزایش است.

آنان سربازان محافظ والی بدخشان را متهم و مقصر تیراندازی بر مردم میدانند و خواهان به دادگاه کشانیدن عاملان این رویداد اند.

این در حالی ست که ثناالله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان، میگوید که پولیس در این رویداد هیچ دخالتی نداشته است.

نیک‌ محمد نظری، سخنگوی والی بدخشان، با نشر اعلامیه‌ای مردم را به خویشتن‌ داری و صبر و حوصله فراخوانده و گفته است به زودی هیأت حقیقت‌ یاب از مرکز آمده و در حضور خانواده‌های شهدا و زخمیان چگونه‌گی به خشونت کشیده شدن راه‌ پیمایی را بررسی خواهد کرد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر خواستار بررسی چگونه‌گی به خشونت کشیده شدن تظاهرات باشنده‌گان فیض‌آباد شده و مجلس نماینده‌گان نیز تیراندازی بر معترضان را غیرقابل قبول خوانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.