اجتماعیِتیتر یک

معترضان تعدادی از خیمه های خود را از سطح شهر کابل برچیدند

جنبش رستاخیز طی اعلامیه ای، گفته است که حکومت وحدت ملی به وعده های خود عمل نکرده و در برابر قربانی شدن شهروندان در رویدادهای مختلف، غیرمسوولانه و با فریب برخورد کرده است که با این حال، خیمه مرکزی رستاخیز برای تغییر واقع در چهار راهی شیرپور با دو خیمه دیگر در سطح شهر و خیمه های ولایتی، کماکان باقی خواهد ماند.

این جنبش از حکومت خواسته که تمام جاده های عمومی و فرعی را که توسط زورمندان حکومتی با دیوار و کانتینرها مسدود شده، هر چه زودتر به روی مردم باز کنند.

معترضان از مردم خواست که در صورت عدم توجه حکومت به باز کردن جاده های مسدود شده از سوی حکومت در سطح شهر، در همکاری با جنبش رستاخیز برای تغییر به باز کردن این جاده ها، اقدام نمایند.

جنبش رستاخیز تغییر اعلام کرد، کسانی که دستور شلیک به معترضان را صادر کرده اند، به شمول رییس گارد ویژه ریاست جمهوری، هر چه زودتر از وظیفه برکنار و به دادگاه معرفی شوند و از سوی هم، حکومت مکلف است که به خانواده شهدا و زخمی های این رویداد، غرامت بپردازد.

احمد ذکی یکی از مسوولان این جنبش گفت، تنها تعلیق وظایف دو فرمانده امنیتی کافی نیست بلکه هر دوی این مقام امنیتی به دادگاه علنی کشانیده شوند.

وی افزود که خواست اصلی جنبش رستاخیز برای تغییر، استعفای رییس جمهور، رییس اجرایی و برکناری حنیف اتمر مشاور شورای امنیت است، تا تحقق این خواسته ها، معترضان به دادخواهی شان ادامه می دهند.

در اعلامیه جنبش رستاخیز برای تغییر آمده است که این جنبش برای رفع مسوولیت، مطالبات مشروع و لازمی مردم را به صورت کتبی به هیات مذاکره کننده مجلس نمایندگان سپرده تا حکومت برای عملی کردن آن اقدام نماید اما با سپری شدن یازده روز از این اعتراض مردم، حکومت وحدت ملی اقدام قانع کننده ای را انجام نداده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا