اجتماعی

 “تا زمانیکه بهای برق در این ولایت کاهش نیابد، دست از اعتراض برنمی‌دارم”

به گفته آنها در گذشته قیمت برق در ولایت هرات عادی بوده، اما حالا این بها برق ۳ برابر افزایش یافته است.

آنان می گویند حاضر هستند که مانند گذشته پای چراغ “رکابی‌ها” زندگی کنند، اما پول‌ بیشتری به شرکت برق هرات پرداخت نکنند.

توریالی طاهری معاون شورای ولایتی هرات به خبرگزاری رها گفت با شکایات مردم و وکیلان گذرشهر هرات به این شورا معلوم می شود این قشر از جامعه به هیچ عنوان حاضر نیستند تا پول‌های گزافی را به اداره برق هرات پرداخت کنند.

او گفت “در نشست‌هایی که چند روز پیش با حضور داشت والی هرات و رییس شرکت برق ولایت هرات صورت گرفت، رییس شرکت برق هرات گفته بود که بایستی معضلات برقی با همکاری یک دیگر برطرف شود.

معاون شورای ولایتی هرات همچنین تصریح کرد در نشست امروز که در سالن کنفرانس های “ولایت “صورت گرفت، رییس برق ولایت هرات از تمامی حرف هایش که چندی پیش گفته بود “بازگشته” و به صحبت هایش عمل نکرده است.

آقای طاهری افزود تا زمانیکه نارضایتی‌های مردم هرات در پیوند به افزایش بهای برق جریان داشته باشد، شورای ولایتی هرات دست از اعتراض برنخواهد داشت.

از سویی دیگر رییس شرکت برق ولایت هرات وحید احمد کامرانی به خبرگزاری رها می گوید، اگر تغییراتی در سیستم بل‌های/قبض های برق این ولایت به بارآمده ناشی از “ولتاژ” برق بیشتری بوده که از سوی کشورهای ایران و ترکمنستان به ولایت هرات آمده است.

او می گوید: “من “به عنوان رییس شرکت برق ولایت هرات به مردم ولایت هرات اطمینان می دهم که در آینده قیمت برق به حالت عادی خود بر می گردد.

به گفته او اداره برق هرات در صدد این میباشد که این وضع را بهتر کند و دیگر این مشکلات سد راه مردم هرات نباشد.

گفتنی است تابستان سال گذشته شماری از نمایندگان مردم در پارلمان کشور و نماینده مردم در شورای ولایتی هرات و برخی از فعالان جامعه مدنی این ولایت اعتراض‌ های بی شماری را مبنی بر اینکه قیمت برق در ولایت هرات افزایش یافته راندازی کرده بودند.

امیرعلی فولادی- هرات

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا