• انتشار: 22 دسامبر 2018
  • ساعت: 22:52
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 31093
پرینت

معاون سفیر ایران به وزارت خارجه احضار شد

وزارت امور خارجه عصر امروز سید سعید حسینی معاون سفیر ایران در کابل را احضار و اعتراض خود را به رفتار توهین آمیز و ضرب و شتم تعدادی از اتباع افغانستان به دست سرباز ایرانی،به وی اعلام کرد.

به گزارش رها، وزارت امور خارجه با نشر خبرنامه ای اعلام کرده است که سیدسعید حسینی, معاون سفیر ایران در کابل را در ارتباط با ویدئوی ضرب و شتم شماری از مهاجران افغان در ایران توسط شخصی که یونیفورم نیروهای انتظامی ایران را به تن دارد، به وزارت خارجه احضار کرده است.

در خبرنامه وزارت خارجه افغانستان در همین باره آمده است که آقای حسینی نیز این عمل را مغایر با آموزه‌های اسلامی و انسانی خوانده، و بر پیگیری جدی این قضیه از سوی جمهوری اسلامی ایران، تاکید نموده است.

در روزهای اخیر، انتشار ویدیوی بدرفتاری با شماری از اتباع افغانستان در ایران در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی در میان کاربران در پی داشته است.

سفارت ایران در کابل در بیانیه‌ای آن را “رفتار غیرانسانی” خوانده و اطمینان داده بود که “تحقیقات تا حصول به نتیجه ادامه دارد”.

وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان افغانستان ضمن محکوم نمودن این رفتار غیرانسانی، از ایران خواسته بود در این رابطه تحقیق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.