سیاستِتیتر یک

معاون سراج الدین حقانی: اگر فرمان عفو نمی بود، در افغانستان جوی خون جاری میشد

محمد محسن هاشمی معاون سراج الدین حقانی سرپرست وزارت امور داخله طالبان می گوید که اگر عفو عمومی اعلام نمیشد، هم اکنون در تمام ولایات افغانستان جوی خون جاری میشد.

مولوی هاشمی معین تامیناتی وزارت امور داخله به رهبری سراج الدین حقانی امروز (پنجشنبه ۱۹ حوت) در نشستی در کابل گفت که اگر فرمان عفو نبود در تمام نقاط افغانستان جوی خون جاری میشد اما امارت اسلامی هم اکنون از مخالفان خود استقبال می کند و آنها می توانند از عفو عفومی استفاده نمایند.

پیش تر سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله طالبان نیز در نشستی در ولایت خوست گفته بود که فرمان عفو عمومی اعلام شده از سوی رهبر امارت اسلامی، «عفو شرعی» است و از روی سیاست این تصمیم گرفته نشده است.

این گفته ها در حالی از سوی مقام های امارت اسلامی طالبان مطرح می گردد که شماری از سازمان های بین المللی و حقوق بشری به شمول سازمان ملل متحد در گزارش های متفاوت خبر از نقض این فرمان عفو داده اند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد چندی پیش گزارشی را برای ارائه به شورای امنیت سازمان ملل متحد آماده کرده بود که در آن به قتل و ناپدید شدن های اجباری مقام ها و نیروهای امنیتی دولت پیشین توسط طالبان اشاره شده بود.

بیشتر بخوانید:

سراج الدین حقانی: عفو عمومی اعلام شده «عفو شرعی» است نه «سیاسی»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا