• انتشار: 17 فوریه 2019
  • ساعت: 13:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32414
پرینت
معاون رییس‌جمهور امریکا:

افغانستان بار دیگر به لانه‌ی امن تروریستان تبدیل نمی‌شود

مایک پنس، معاون رییس‌جمهوری ایالات متحده‌ی امریکا، در دیدار با رییس‌جمهور اشرف غنی که روز گذشته در حاشیه کنفرانس مونیخ برگزار شد اطمینان داد که امریکا اجازه نمی‌دهد افغانستان بار دیگر به لانه‌ی امن برای تروریستان تبدیل شود.

در این دیدار دو طرف روی مسایل مختلف از جمله موفقیت استراتیژی امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، اصلاحات انتخاباتی و پروسه‌ی صلح بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

آقای پنس همچنان گفته است: «ایالات متحده متعهد است تا نگذارد افغانستان یک‌بار دیگر لانه‌ی امن برای تروریستان مبدل گردد.»

او همچنان از رییس‌جمهور غنی در راستای اصلاحات انتخاباتی به‌ منظور تأمین شفافیت در انتخابات، اعتمادسازی برای کمیسیون مستقل انتخابات و برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح قدردانی کرد و گفت که امریکا از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان حمایت می‌کند.

رییس‌جمهور غنی نیز به نمایندگی از مردم افغانستان از قربانی‌ها و مشارکت حکومت و مردم ایالات متحده‌ی امریکا با افغانستان تشکری کرد و گفت که استراتیژی جنوب آسیا اوضاع را بهبود بخشیده است.

آقای غنی گفته است: «با بکار گیری استراتیژی جنوب آسیا جنگ در افغانستان، دیگر جنگ امریکا نیست. نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به‌خاطر یک کشور آزاد و تامین امنیت جهانی قهرمانانه مبارزه می‌کنند و قربانی می‌دهند.»

او تأکید کرده است که نیاز است تا بحث‌های جاری در رابطه به صلح منجر به تامین صلح پایدار شود.

از سویی هم رییس‌جمهور غنی روز شنبه (۲۷ دلو) با انگلا مرکل،‌ نخست‌وزیر آلمان دیدار و در مورد مذاکرات بین‌الافغانی صلح، همکاری‌های منطقوی و انکشاف و ثبات در افغانستان بحث و گفت‌وگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.