• انتشار: 22 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:03
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3727
پرینت

معاون ریاست جمهوری رهبری عملیات در جوزجان را به عهده گرفت/۵۰ طالب کشته و زخمی شد

عملیات نیروهای امنیتی به رهبری جنرال دوستم در ولسوالى خمآب ولایت جوزجان منجر به تلفات سنگین گروه تروریستی طالبان،  اسیر شدن ٢۵ تن آنان و تصفیه ولسوالی شد.

گروه طالبان تعمیر ولسوالى خمآب را ١٠ روز قبل بدون درگیرى تصرف نموده و نیروهاى امنیتى در تعمیر قوماندانى امنیه که ۶ کیلومتر ازآنجا فاصله دارد، مستقر شده بودند.

سمونوال عبدالحفیظ خاشی آمر امنیت قوماندانی امنیۀ جوزجان می گوید که این عملیات دیروز با شرکت نیروهاى اردو، پولیس، امنیت ملى و خیزش مردمى به رهبری جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری آغاز گردیده و اکنون تمام ولسوالى تحت ادارۀ دولت در آمده است.

وى گفت که درجریان عملیات،٢٠ طالب از پا درآمده که اجساد شان در محل باقى مانده است. ١۵ طالب مجروح گردیده و ٢۵ تن دیگربه اسارت نیروهاى امنیتى آمده اند.

خاشى علاوه کرد که نیروهاى امنیتى سه موتر سراچه و سیمرغ و سه موتر رینجرى که طالبان قبلاً از آنها گرفته بودند، ٧٠ موترسایکل و ١٩ میل سلاح مختلف النوع نیز را به دست آورده اند.

آمر امنیت می گوید که درعملیات تصفیه اى به نیروهاى اردو و پولیس آسیب نرسیده اما شام گذشته یک موتر حامل نیروهای خیزش مردمی در ولسوالى خماب با ماین تصادم کرده که به اثر انفجار آن پنج تن کشته و هفت تن مجروح گردیده اند.

محمد اعظم باشنده ولسوالى خماب می گوید که طالبان مواضع مستحکم ساخته بودند که نیروهاى دولتى تمام آنرا تصرف نموده و به آتش زدند.

وى افزود که بیرق طالبان ازفراز تعمیر ولسوالى پایین آورده شده و صبح امروز تعداد زیادى ازمردم در مقر ولسوالى گردهم آمده که بیرق دولت را با شرکت مسوولان امنیتى بلند نمایند.

طالبان تا کنون دراین رابطه چیزى نگفته اند.

قابل ذکر است که مسوولان محلى می گویند که جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهورى قرار است که ازولایت جوزجان، به ولایت فاریاب رفته وجنگ درولسوالى غورماچ را که اکنون به دست طالبان است، نیز رهبرى نماید.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.