• انتشار: 1 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:53
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 49197
پرینت

معاون دوم مجلس نمایندگان: داعش و فاطمیون در حال سرباز گیری در افغانستان هستند

عباس ابراهیم‌زاده، نایب دوم مجلس نمایند‌گان مدعی شد گروه‌های تروریستی داعش و فاطمیون در حال سربازگیری از افغانستان هستند.

آقای ابراهیم‌زاده امروز (پنج‌شنبه، دهم میزان) در یک نشست خبری پیرامون صلح در کابل گفت ادامۀ جنگ از سوی گروه طالبان زمینۀ رشد فعالیت گروه‌های تروریستی را در کشور افزایش داده است.

نایب دوم مجلس نمایند‌گان گفت در حال حاضر گروه‌های داعش و فاطمیون در افغانستان در حال سربازگیری هستند.

به نقل از خبرگزاری نشانه، آقای ابراهیم‌زاده اما جزییات بیشتری در این باره ارایه نکرد، اما از طالبان خواست هر چه زودتر جنگ را در کشور توقف دهند و از راه گفت‌وگوهای مستقیم صلح برای شرکت در قدرت سیاسی تلاش ورزند.

در همین حال، محمدعلم ایزدیار، معاون نخست مجلس سنای کشور نیز در این نشست گفت جنگ طالبان وجهه دینی ندارد و این گروه تنها برای رسیدن به قدرت می‌جنگند. آقای ایزدیار افزود اگر ادامۀ جنگ از سوی طالبان دلایل دینی و مذهبی می‌داشت، این گروه همزمان با امضای موافقت‌نامۀ صلح با امریکا جنگ در برابر نیروهای امنیتی کشور را توقف می‌دادند. به سخن او، حمله‌های طالبان در برابر نیروهای امنیتی کشور پس از امضای این موافقت‌نامه افزایش یافته است.

معاون نخست مجلس سنا از گروه طالبان خواست خشونت‌ها را در میدان‌های جنگ کاهش دهند و برای رسیدن به قدرت از راه گفت‌وگوهای مستقیم با دولت و گروه‌های سیاسی کشور تلاش کنند.

این در حالی است که گفت‌وگوهای مستقیم صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان از هجده روز به این‌سو در قطر ادامه دارد. دو طرف روی نهایی‌سازی یک کارشیوۀ منظم برای آغاز مذاکرات صلح در حال رأی‌زنی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.